Syrské systémy protivzdušné obrany odrazily letecký útok nad provincií Aleppo. Podle informace státní agentury bylo izraelským útokům vystaveno vědeckovýzkumné středisko. (Foto: AF.mil)

Velení syrské armády oznámilo, že rakety vystřelené na okolí města zasáhly několik vojenských skladišť na jeho severovýchodním předměstí Sfíru.

„Dne 4. května ve 22.32 hod se na monitorech naší PVO objevila nepřátelská letadla, která letěla ze severovýchodní strany Itriye. Útokům bylo vystaveno několik vojenských skladišť ve čtvrti Sfír. Naše PVO nepřátelské útoky odrazila. Ztráty se upřesňují,“ uvádí se v prohlášení syrského velení.
Izraelská armáda odmítla tuto událost komentovat.

Naposledy odrazila syrská PVO letecký útok dne 27. dubna. Podle informací televize Al-Ikhbariya, tehdy útočili Izraelci na okolí Damašku ze vzdušného prostoru Libanonu. Jak podotkla televizní stanice, vojákům se podařilo několik raket sestřelit.

Syrské úřady nejednou vyzvaly mezinárodní společenství a Radu bezpečnosti OSN, aby Izrael povolaly k odpovědnosti. Izraelská strana pravidelně útočí na objekty v Sýrii a své jednání odůvodňuje snahou zabránit tomu, aby se moderní zbraně dostaly do rukou nepřítele. Jde v první řadě o libanonské hnutí Hizballáh, které bojuje na straně Bašára Asada a je kontrolováno Teheránem.

Mezi Sýrií a Izraelem neexistují žádné diplomatické vztahy, a to od okamžiku vzniku obou států, protože jsou od té chvíle ve stavu války. Mimo jiné mají mezi sebou dlouholetý územní konflikt kvůli statutu Golanských výšin.