Poté, co se k ní její příbuzní nemohli dovolat několik dní, našli Annette Kennealyovou mrtvou v jejím domě na farmě v provincii Limpopo. 51letá žena měla na hlavě četná zranění způsobená kladivem a železnou tyčí.

Vedle mrtvé 51leté ženy leželo kladivo a železná tyč. Předpokládá se, že zločin nastal v úterý v noci. Čtyřicetiletý podezřelý, který údajně pracoval pro Anette Kennealyovou, byl zatčen policií.

„Nemůžu tomu uvěřit," řekla Kim Harrisová, sestra oběti, „vím jen to, že to byla brutální vražda."

51letá žena opakovaně protestovala proti vraždám bílých farmářů v Jižní Africe. Na svém posledním příspěvku na Facebooku 19. května zveřejnila článek z webu nari.co.za, který píše o více než 10 útocích na farmách a vražd za pouhých 10 dní.

  • Starší žena byla zastřelena. Její manžel ji při návratu domů našel na farmě našel mrtvou. Pachatelé jsou na útěku …
  • Tři mladí muži byli napadeni třemi ozbrojenci. Požadovali peníze a ukradli nábytek a další předměty. Oběti byli hospitalizováni se zraněním …
  • Muž byl opakovaně střelen do nohou, rukou a hrudníku. Žena byla zraněna údery do žaludku. Pět útočníků uteklo …

To jsou jen některé z novinek o nedávných útocích na farmáře nahlášených nari.co.za. Minulý pondělí byla 17letá znásilněna za přítomnosti svého otce na farmě rodičů ve Westonarii. 55letý otec byl potom zabit. Útočníci uprchli.

Podle organizace Afriforum, která se stará o práva bílé menšiny v Jižní Africe, se útoky na bílé zemědělce v uplynulém roce zvýšily o 25 procent. Útoky na majitele pozemků se staly stále brutálnějšími: jsou to rasistické motivy, říká mluvčí Afriforum Ernst Roets. Jen bělošské rodiny jsou vystaveny takové hrubosti, říká Roets. Oběti jsou často mučeny, než zemřou, vrtačkami, páleny, …

"Pokud je někdo jako Annette Kennealyová, známa jako aktivistka, tak se musím zeptat, zda to není něco jiného než" normální "útok na farmáře" vysvětluje Henk van de Graaf z organizace TLU SA.

Ve středu vláda kraje v prohlášení vyjádřila svou soustrast rodině Kennealyových.

„Paní Kennealyová působila jako městská radní od roku 2011 do roku 2014 a bude se na ní vzpomínat pro její nezištnou službu a oddanost lidským právům,“ řekl Jacques Smalle, šéf státu. „Osobně paní Kennealyovou znám už více než 40 let a vzpomínám si na její společnou vášeň pro umění, její střízlivý výraz lásky k zemi a její lásku k přírodě a zvířatům,“ řekl Smalle. "Naše myšlenky a modlitby jsou se dvěma dcerami paní Kennealyové, Astrid a Megan, její sestrou Kim, její matkou a nejbližší rodinou a přáteli v této těžké době."

Black First Land First (BLF) je černošská, panafrická a revoluční socialistická politická strana v Jižní Africe. Byla založena v roce 2015 Andilem Mngxitamou po jeho vyloučení z Ekonomické svobody bojovníků (EFF). Hlavní směr Mngxitamy je „vyvlastnění bělošské půdy bez náhrady“ o bělošské půdě prohlašuje, že je odcizená Afričanům. V této otázce obvinil EFF z prodeje ANC, kterou považuje za příliš přátelský k obchodním zájmům. 

Zdroj: pz.czjournalistenwatch.com