Neznámí lidé zahájili střelbu na americké velvyslanectví v Ankaře, oznámil to televizní kanál Haberturk. Incident se stal kolem 5:00 místního času (4:00 SEČ).

Na velvyslanectví bylo čtyřikrát až pětkrát vystřeleno z bílého vozu projíždějícího po Bulváru Atatürk. Palba zasáhla kabinu pro policisty, kteří hlídali diplomatickou misi.

K žádným obětem nedošlo. Na místo dorazily policejní hlídky.

Vztahy mezi Washingtonem a Ankarou se zhoršily kvůli případu Brunsona. Začátkem srpna uložilo americké ministerstvo financí sankce proti tureckému ministrovi spravedlnosti Abdulhamitovi Gülatovi a ministrovi vnitra Süleymanovi Soyluovi. Oba muži byli obviněni ze závažného porušování lidských práv.

Trump před týdnem oznámil, že zdvojnásobí cla na hliník a ocel z Turecka o 20 % a 50 %. Toto rozhodnutí vedlo k poklesu turecké liry na historické minimum, tedy více než sedm lir za dolar. Pak ale turecká měna posílila o 19 %. Stalo se tak poté, co bylo oznámeno, že Katar chce investovat 15 miliard dolarů do turecké ekonomiky.

Ankara v reakci na jednání Washingtonu prudce zvýšila cla na 22 druhů amerického zboží, včetně tabáku, alkoholu, automobilů, kosmetiky, rýže, ovoce. Celkový nárůst činí 533 milionů dolarů.