Americké ministerstvo obrany věnovalo velkou pozornost obraně země před balistickými raketami, ale zapomnělo na své základny v zahraničí. Praví se to v článku The National Interest.

Magazín píše, že rakety a drony mohou zničit takové důležité americké základny jako na ostrově Guam (pozn. není součástí USA, ale je považován za jejich majetek).

V průzkumu se praví, že zatímco USA znepokojuje situace se Severní Koreou, hromadí Čína a Rusko obrovské arsenály řízených zbraní.

Autoři příspěvku pokládají za málo pravděpodobné, že Agentuře protiraketové obrany USA stačí zkušenosti a finance na vývoj systému, který pomůže ubránit důležité objekty domácí infrastruktury a americké objekty v zahraničí.

Magazín píše, že washingtonské Středisko strategických a rozpočtových odhadů navrhlo v této souvislosti vytvoření systému na obranu před masovou střelbou pro zajištění bezpečnosti zahraničních základen.

Pentagon v srpnu 2018 zveřejnil zprávu, ve které se pravilo, že se Čína chce naučit zasazovat údery americkým vojenským základnám a ozbrojeným silám v Tichém oceánu, včetně ostrovu Guam.