Záběry natočené v zadržovacím táboře covid-19 v Kanadě ukazují, jak se zdravotníci snaží uklidnit muže, který se vzteká poté, co byl několik dní násilně zadržován. (Foto: Twitter)

[…]

Zdá se, že video natočil jiný zadržený v objektu, který vypadá jako hotel přeměněný na provizorní izolační centrum covid-19.

„Nevím, kdy mi odsud poletí letadlo. Nikdy jsem nespáchal žádný zatracený zločin,“ říká zadržený skupině pracovníků, kteří jsou oblečeni do lékařských plášťů, roušek a obličejových štítů.

„Ne, nejste zločinec, tak to není,“ slyšíme, jak jeden z pracovníků říká rozčilenému muži.

„Tak co se tady sakra děje? Podstoupil jsem tři testy. Mám právo vědět, kdy přijdou [výsledky] mých testů. Třetí den,“ říká zadržený.

Rozzlobený muž si také stěžuje na kvalitu jídla v zařízení: „Dostávám jídlo na ho-no. Pak nemám šanci říct, co chci. Odpoledne jsem dostal hnusný sendvič, ze kterého se mi chce jen zvracet.“

V závěru videa si muž stěžuje pracovníkům, že se k němu chovají špatně: „No tak, chováte se ke mně mizerně. Chováte se k nám všem velmi špatně.“

Jak zdokumentovala jedna kanadská maminka na začátku tohoto týdne, Kanaďané jsou po příjezdu ze zahraničních cest zpět do země vládou nuceni jít do povinné karantény.

Maminka Tiffany Gaura byla po návratu z pracovní cesty v Egyptě zavřena se svými dvěma dcerami do karanténního pokoje v hotelu Westin Airport v Calgary.

„Kanadská vláda uzavřela smlouvu s celým hotelem jako s ‚bezpečným karanténním místem‘,“ vysvětlila maminka v nedávném příspěvku na Facebooku. „Parkoviště je zablokováno značkami Zákaz vstupu.“