Americký senát odmítl osoudit bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Nancy Pelosiová se stala první vůdkyní většiny žen ve Sněmovně reprezentantů, která usilovala o dvě neúspěšná řízení o obžalobě. (Foto: Flickr)

V průběhu týdne se demokraté stále více vystavovali obžalobě všech dob na poslední chvíli, včetně manipulovaných videí Donalda Trumpa.

Videa záměrně přerušila jeho hlavní poselství demonstrace „mírumilovného a vlasteneckého“ za účelem usvědčení Trumpa „podněcování k povstání“.

Demokraté museli odvolat údajný citát senátora Mika Leeho, když namítal, že to neřekl.

Zfalšovali tweet od Trumpovy zastánkyně Jennifer Lynn Lawrenceové prostřednictvím Photoshopu s modrým „ověřeným“ znakem, který Lawrence nemá, aby zvýšili význam dámy, a tweet nesprávně citovali.

Lawrence tweetovala ne „přinést kavalérii“, což demokraté interpretovali jako „výzvu k násilí“, ale „přivedeme Kalvárii do Washingtonu“, což je odkaz na ukřižování Krista.

Aby vyvrátil tvrzení, že Trump vyzýval k násilí, odvoláním „bojujte jako čerti“, Trumpův právník David Schoen přehrál videoklip všech výzev demokratů k násilí a „bojujte jako peklo“.

Demokratka Stacey Plaskett označila toto video za „rasistické“, protože mnoho výzev k násilí pocházelo od černých politiků.

Video také vyvrátilo konspirační teorii, podle níž Trump po násilných protestech v Charlottesville v roce 2017 označil pravicové extremisty a bílé nacionalisty za „velmi jemné lidi“. Přehrajete-li celý citát, Trump výslovně zcela jasně odsuzuje „neonacisty a bílé nacionalisty“.

Když si demokraté uvědomili, že se jejich odporná obvinění rozpadají, změnili v sobotu pravidla a chtěli předvolávat svědky, protože svědek údajně slyšel Trumpa telefonovat 6.1. jak ospravedlňuje útok na Kapitol.

Republikánský senátor z Texasu Ted Cruz poté pohrozil, že jako prvního svědka zavolá většinovou vůdkyni ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiovou. Republikáni obvinili Pelosiovou, že neudělala dost pro udržení bezpečnosti Kapitolu, přestože Donald Trump doporučil požadavek 10 000 národních gardistů.

Poté bylo hlasování rychle naplánováno.

57 obžalovaných hlasovalo pro obžalobu, včetně 7 republikánů, ale mnohem méně než 17 republikánů, které by bylo nutné pro dvoutřetinovou většinu.

Trumpův právník Michael van der Veen ve zprávě Fox News uvedl, že byl napaden jeho rodinný dům. „Celá moje rodina, moje advokátní kancelář, moje firma jsou napadena,“ řekl van der Veen viditelně dojatý.

V rozhovoru pro CBS van der Veen řekl:

„Co se stalo 6.1. na Kapitolu bylo hrozné. Ale to, co se stalo v tom „Kapitolském procesu“, nebylo daleko od toho. Prokurátoři zfalšovali důkazy.

Neprovedli řádné vyšetřování, takže když došlo na senátní proces, museli padělat důkazy. Když jsme to našli a odhalili, bylo to šokující.

To byl rozhodující faktor pro mnoho senátorů. Američané to nemohou přijmout. Musíte se pečlivě podívat, zda by tito lidé měli být vašimi poslanci.“

Když moderátorka Lana Zak z CBS uvedla tuto manipulaci důkazů na pravou míru, van der Veen obvinil média ze současného rozkolu v zemi.

„Média musí začít říkat pravdu.“ Jsou to média, která nás rozdělují. Jste krvežízniví pro hodnocení publika. Již jste položili otázku s určitým předpokladem. Myslím, že je neuvěřitelné, že chcete svou otázkou naznačit, že je v pořádku „trochu“ falšovat důkazy.

Zjistili jsme další nedovolenou manipulaci a možná jednoho dne budou zveřejněny. Tento případ jsme vyhráli a nyní je třeba prozkoumat chování těchto členů. Je to prostě nezodpovědné. A média by k tomu měla být upřímná.

Zdroj: journalistenwatch.com, pz.cz