Prezident Spojených států Donald Trump se domnívá, že jestli nebude znovu zvolen na svůj post v roce 2020, americká ekonomika utrpí „nevídaný krach“. Prezident sdílel svůj příspěvek na Twitteru.

„Trumpova ekonomika trhá rekordy a má před sebou dlouhou cestu rozvoje…Pokud však v roce 2020 zvítězí někdo jiny než já (znám tuto soutěž velmi dobře), nastane zhroucení trhu, které jsme ještě neviděli,“ napsal Trump.

Na konci května se objevila zpráva, že Spojené státy předaly titul nejkonkurenceschopnější ekonomiky na světě Singapuru. Na prvním místě se USA držely pouze rok.

Podle autorů hodnocení švýcarské obchodní školy IMD, hlavními důvody, proč americká ekonomika tak rychle přestala být nejkonkurenceschopnější na světě, je růst cen na palivo, oslabení vysoce technologického vývozu a kolísání dolaru.

Trump hodlá být znovu zvolen na druhé čtyřleté funkční období. Kolem dvaceti politiků z Demokratické strany již vyjádřilo svůj záměr kandidovat, včetně bývalého viceprezidenta USA Joe Bidena a senátora Bernie Sanderse.

Mezitím výsledky průzkumu, který provedl Politico společně s Morning Consult, současný americký prezident ustupuje jak Bidenovi, tak i Sandersovi.

44 % respondentů je připraveno hlasovat pro bývalého viceprezidenta USA, zatímco současná hlava Bílého domu získává 33 %.

Ve druhém případě odevzdat svůj hlas Sandersovi chce 42 % lidí, zatímco Trump získal 32 %. Přibližně čtvrtina respondentů nedokázala přesně odpovědět na obě otázky.

59. prezidentské volby v USA se budou konat 3. listopadu 2020. První setkání stranických aktivistů ohledně budoucí prezidentské kampaně se uskuteční v Iowě začátkem února 2020.