Kvůli obavám z dalších nepokojů ve Washingtonu bude i nadále střežit americký Kapitol téměř deset tisíc příslušníků Národní gardy, jejich počet bude postupně snižován, uvádí televizní kanál Fox News. (Foto: Youtube)

Úředník, který si přál zůstat v anonymitě, novinářům řekl, že vojáci mohou zůstat až do března kvůli informacím o potenciálních demonstracích v americkém hlavním městě.

Přibližně 15 tisíc příslušníků Národní gardy, kteří hlídali americký Kapitol před inaugurací nového amerického prezidenta, opustí Washington v nejbližších dnech.

„Národní garda byla požádána, aby pokračovala v podpoře federálních bezpečnostních orgánů v počtu sedmi tisíc bojovníků a do poloviny března se jejich počet sníží na pět tisíc,“ uvedl televizní kanál prohlášení zástupce Národní gardy.

Síly Národní gardy byly urychleně přesunuty do Washingtonu po událostech ze 6. ledna, kdy budovu Kongresu obsadili demonstrující stoupenci tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa ve snaze zabránit oficiálnímu schválení výsledků listopadových prezidentských voleb.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu a   GAB