TikTok se stal nejnovější technologickou společností, která vyhlásila přísnější kontroly soukromí pro teenagery, protože platformy sociálních médií podléhají zvýšené kontrole záruk ochrany soukromí. (Foto: Flickr)

Aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok ve čtvrtek uvedla, že změny zaměřené na uživatele ve věku 13 až 17 let budou globálně zavedeny v následujících měsících.

Uživatelé ve věku 16–17 let mohou zapnout funkci, která umožní zobrazení vyskakovacího okna, které jim umožní vybrat si, kdo si může stáhnout jejich veřejná videa.

Stahování je trvale zakázáno u obsahu z účtů uživatelů mladších než 16 let.

Nastavení přímých zpráv pro účty 16 a 17letých bude nastaveno na „nikdo“. Uživatelé mohou tuto možnost změnit.

TikTok uvedl, že zkrátí dobu, po kterou budou mladší 18 let dostávat oznámení push. Těm ve věku 13 až 15 let již od 21:00 nebudou zasílána oznámení push a osobám ve věku 16 a 17 let od 22 hodin.

Opatření, která oznámily vedoucí veřejné politiky pro bezpečnost dětí Alexandra Evans a globální vedoucí ochrany osobních údajů Aruna Sharma, navazují na předchozí opatření na ochranu mladých uživatelů před predátory, tyrany a dalšími online hrozbami.

Google, YouTube a Facebook-Instagram nedávno posílily ochranu dospívajících uživatelů, zatímco kritici naléhavě žádají Facebook, aby upustil od plánů dětské verze Instagramu.

Podle aplikace pro sledování trhu App Annie byl TikTok v loňském roce nejstahovanější aplikací na světě a předstihl Facebook a jeho platformy pro zasílání zpráv.

Zdroj: mashable.com