„Chtěla jsem ukázat, že ti kontroloři faktů prostě lžou a obvykle jim to projde bez ověření, protože většina lidí nemá peníze, nemá čas a nemá platformu, aby proti nim šla, já ale mám všechny tři ty věci.“ (Foto: Wikimedia)

Konzervativní spisovatelka a komentátorka Candace Owens zpochybnila levicově orientovanou stránku pro kontrolu faktů PolitiFact, partnera Facebooku, kvůli „falešným“ hodnocením a zvítězila. Vyhrát lze také na příslušném odkazu  Royal Vegas online casino.

Nejenže PolitiFact odstranil své „falešné“ hodnocení a stáhl článek o tom, proč je video Owen údajně falešné, nýbrž tato stránka nabídla a přidala „korekci“ i s přiznáním svého pochybení.

Video Owen, které bylo vystaveno 12. listopadu, poskytovalo komentář k prezidentským volbám 2020 a mělo nadpis, „Joe Biden doslovně a ze zákona není zvoleným prezidentem. Tak proč média předstírají, že je?“

Video bylo postiženo hodnocením jako „falešné“ a jak Owens uvedla, každý člověk, který ten příspěvek sdílel, dostal od Facebooku varování, že sdílel „falešný“ obsah.

„Před pár týdny Facebook zcenzuroval můj příspěvek, který správě konstatoval, že Joe Biden NENÍ zvoleným prezidentem. Tak jsem do toho zapojila právníka,“ oznámila v sobotu přes Twitter. „Výsledek? PolitiFact příspěvku zrušil cenzuru a přiznal, že ohodnocením mého příspěvku jako falešného LHALI. Kontroloři faktů lžou pro Demokraty.“