Jeden z uživatelů čínské sociální sítě WeChat doporučil nesmažit česnek, protože se z užitečné potraviny může stát smrtelně nebezpečná. (Foto: Depositphotos)

Podle jeho slov aminokyseliny, tuky, škrob a sacharidy, které česnek obsahuje, vytvářejí při smažení akrylamid – karcinogen, který značně zvyšuje riziko vývoje rakoviny.

„Chcete-li dodat česneku aroma, můžete ho osmažit za nižší teploty do zlatova. To nejen zesílí česnekové aroma, ale také to napomůže zachování alicinu a sníží produkci akrylamidu,“ vysvětlil uživatel.

Připomenul rovněž, že bychom denně měli jíst maximálně tři stroužky česneku, protože ve větším množství může vyvolávat problémy se žaludkem.

„Sexuální“ cibule

Algoritmus sociální sítě Facebook zablokoval reklamu se zobrazením cibule, kterou považoval za „nadmíru sexuální kontent“, oznámila televizní stanice CBS.

Zablokovaná publikace obsahovala reklamu cibule kanadské farmářské společnosti. Popisovala se v ní odrůda a kvalita této potraviny, a byla k tomu přiložena také fotografie s několika hlavičkami cibule v košíku.

Několik minut po zveřejnění ji Facebook zablokoval a majitel účtu dostal zprávu o tom, že fotografie byla vymazána kvůli „nadměrné sexualitě“.

„Člověk musí mít velmi živou imaginaci, aby v tom uviděl něco sexuálního,“ poznamenal ironicky manažer společnosti Jason MacLean.

V administrativě Facebooku později vysvětlili, že automatizovaný algoritmus sociální sítě hodnotil cibuli jako sexuální kontent. O několik hodin později byla zpráva odblokována.

Zdroj:  ria.ru