Miliardář a technologický magnát Elon Musk reagoval sérií meme na přípravu Twitteru podat na něj žalobu, aby ho donutil koupit tuto sociální mediální platformu za 44 miliard dolarů. (Foto: Twitter)

V neděli pozdě večer Musk na Twitteru sdílel meme s obrázky, na kterých se směje, spolu s popisky, které označovaly několik klíčových událostí v jeho sáze s nabídkou na odkup.

Od té doby přistoupil ke zneplatnění dohody s představenstvem Twitteru a vydal formální podání pro americkou Komisi pro cenné papíry (pdf), v němž tvrdí, že na platformě je příliš mnoho botů a automatizovaných účtů.

Twitter se ohradil a uvedl, že se pokusí dohodu vymáhat a případně Muska zažaluje.

Bret Taylor, předseda představenstva společnosti Twitter, 8. července v příspěvku na sociálních sítích uvedl, že Twitter hodlá Muska zažalovat u kancléřského soudu v Delaware, aby ho donutil dohodu dodržet.

Již v dubnu Musk koupil značnou část akcií Twitteru, což vyvolalo spekulace, že prosadí změny v politice moderování obsahu společnosti.

Musk si opakovaně vzal na mušku Twitter a tvrdil, že je levicově zaujatý a zaměřuje se na konzervativní účty.

Přehnaná cena

Bývalý prezident Donald Trump reagoval na Muskovo podání, které usiluje o odstoupení od dohody o koupi Twitteru v hodnotě 44 miliard dolarů, slovy, že tento krok je podle něj nevyhnutelný.

Trump, který sám vlastní platformu Truth Social, řekl pro Breitbart News: „Věděl jsem, že Twitter má spoustu falešných účtů, protože jsem četl, jako každý jiný.“

„Myslel jsem si, že cena je přemrštěná,“ dodal Trump s odkazem na cenu 44 miliard dolarů, ke které se Musk zavázal v dohodě s představenstvem Twitteru.

Twitter uvedl, že boti nebo automatizované účty tvoří méně než 5 % všech účtů, což Musk zpochybňuje. Jeho právní tým v podání z 8. července uvedl, že mu Twitter neposkytl dostatečný přístup ke svým údajům, aby mohl provést vlastní analýzu, a zároveň v podstatě tvrdí, že společnost zkreslila své zpeněžitelné počty denních aktivních uživatelů, a porušila tak podmínky jejich dohody.

Zdroj: theepochtimes.com