Podle včerejší zprávy AP, výsledky nejnovějšího a největšího výzkumu a analýzy na krevní vzorky sbírané z 24 tisíc Američanů na začátku loňského roku ukazují, že se v Spojených státech objevilo virus Covid-19 už před Vánoci roku 2019, což je dříve než první případ potvrzený zdravotnickým úředníkem o několik týdny. (Foto: Flickr)

Ačkoli někteří odborníci o tom pochybují, federální zdravotničtí úředníci už začali přijmout takovou skutečnost, že se v Spojených státech by mohla objevit nevysvětlitelná infekce virusem Covid-19, než si celý svět uvědomil vypuknutí nebezpečného virus Covid-19 v Číně.

Natalie Thornburg, hlavní průzkumnice skupiny pro imunologii respiračních virů při Centru pro kontrolu a prevenci nemocí v Spojených státech, uvedla, „byly by možno některé velmi vzácné případy, které se objevily dříve než to, co jsme věděli. Ale nejsou všeobecné, staly všeobecnými až do konce února“.

Dodala, že takové výsledky víc dokazují, že by všech země měly spolupracovat a co nejrychleji koordinovat při poznání nového viru.

Úředníci Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v Spojených státech původně uvedli, že pandemie CovidD-19 v Spojených státech začala během tří týdnů od středu ledna do začátku února.

Ale pozdější výzkumy, včetně výzkumu, které provedlo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v Spojených státech, ukazují, že se některé tuzemské infekční případy objevily dříve.

Zdroj: news.yahoo.com