Světově proslulý hudebník, spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters, uvedl, že to byli Rusové, kteří porazili nacisty a vyhráli druhou světovou válku pro zbytek světa. (Foto: Facebook)

„Věnujeme příliš malou pozornost skutečnosti, že to byli Rusové, kteří porazili nacisty a vyhráli druhou světovou válku pro zbytek světa. Nejsou to stateční Britové ani síly, které přišly na pomoc přes severní Atlantik, ale ruský lid, který přinesl největší oběť, aby zastavil  nacisty a porazil je,“ řekl Roger Waters v programu Afšina Rattanzi Going Underground na RT.

Waters zdůraznil, že na Západě by si to měli vždy pamatovat, zvláště nyní, když někteří mluví o Rusku negativně a „šokují“ ho zbraněmi. Podle jeho názoru je takové chování „naprosté šílenství“.

Před dvěma lety ukrajinský web „Peacemaker“ přidal Rogera Waterse do své databáze, jeho osobní karta se objevila v sekci „Očistec“. Důvody pro přidání Waterse  jsou anti-ukrajinská propaganda, „pokus o porušení teritoriální integrity Ukrajiny a schvalování legalizace anexe Krymu Ruskem“.