Do sluneční soustavy pronikly staré umírající hvězdy a vysávají energii ze Slunce. Naší nejbližší hvězdě tak hrozí, že zeslábne a pohasne, což může mít katastrofální dopad i na planetu Zemi.

NASA tuto skutečnost však před světem tají. Alespoň to tvrdí fyzička Claudia Albersová z Univerzity Witwatersrand v Jihoafrické republice.

Svá tvrzení dr. Claudia Albersová opírá o kruhové tvary, které zaznamenala na detailních snímcích Slunce pořízených sluneční observatoří SOHO.

NASA však kontruje, že jde jen o závadu na teleskopické kameře. Albersová proto NASA vyzvala, aby umožnila neomezený přístup k živému přenosu z kamery.

“Pokud nemáte co skrývat, tak nám umožněte v reálném čase sledovat Slunce, a pokud nemáte co utajovat, tak sdělte, proč nám zpřístupňujete jen malé úryvky s tak velkým zpožděním?” prohlásila vědkyně. Podle ní se jedná o staré nebo mrtvé hvězdy, které ze Slunce odčerpávají energii.

“Je to pravděpodobně obrovský systém starých mrtvých sluncí, který se dostal k našemu Slunci a zasahuje ho. Vytvářejí plazmové spojení se Sluncem a mohou způsobit vyhasínání Slunce, které je oslabováno,” uvedla Albersová ve svém videu na YouTube.