Slovinsko ve středu dočasně pozastavilo očkování jednou dávkou vakcíny proti koronaviru společnosti Johnson & Johnson poté, co 20letá žena zemřela na krvácení do mozku a krevní sraženiny jen několik dní po očkování touto vakcínou. (Foto: Flickr)

„Ministerstvo zdravotnictví požádalo Úřad veřejného zdravotnictví, aby dočasně pozastavil očkování vakcínou Janssen, dokud nebudou objasněny všechny podrobnosti týkající se tohoto případu,“ uvedl na tiskové konferenci v hlavním městě Lublani ministr zdravotnictví Janez Poklukar, který použil název vakcíny vyráběné společností Johnson & Johnson (J&J).

Odborní poradci doporučili vládě pozastavit očkování poté, co se dozvěděli, že „může existovat nežádoucí souvislost mezi úmrtím a očkováním“, uvedla Bojana Boevićová, která stojí v čele skupiny odborných poradců.

Média informovala, že žena byla v pondělí hospitalizována v kritickém stavu, jen několik dní po podání dávky vakcíny společnosti Janssen. Jedno úmrtí v souvislosti s vakcínou bylo již dříve potvrzeno ve Slovinsku.