Touha radikálních muslimů po celosvětové vládě islámu zůstává a neskrývají své plány: „Nevěřící“ musí být podrobeni, Jeruzalém „osvobozen“ a dobýt Řím. (Foto: Youtube)

Bez ohledu na to co píše mainstream, který i nadále sní o svém snu o „mírovém náboženství islámu“, bylo před několika dny, 17. ledna, na internetu vysíláno video o události v mešitě al-Aksá v Jeruzalémě. Tam byl v roce 1453 slaven den dobytí Konstantinopole Osmanskou říší a nemuslimské část světa byl vyhlášen  boj.

Pořadatelem podle MemriTV byl Hizb ut-Tahrir, transnacionální islamistické hnutí založené na počátku padesátých let palestinským islámským učencem Taqī ad-Dīn-Nabhānī, které bojovalo za vytvoření chalifátu.

„Alláh nám slíbil chalifát. Tento chaalifát upevní svou moc a brzy dobyde Řím. Je to jen otázka času. Allahu Akbar,“ říká palestinský kazatel Nidhal Siam nadšenému davu. Tato slova „mnozí chápou jako varování“, uvádí rakouský portál Unser Tirol.

Pod chalifátem, s „osvobozeným“ Jeruzalémem jako jeho hlavním městem, by islám podmanil své sousedy a rozšířil se po celém světě. Úkolem přítomných je vést džihád ve jménu  Alláha a podřídit nevěřící slovu Alláhovu. Kromě toho by se měli snažit o „mučednictví“, jak uvedl Nidhal Siam, kteří opakovali jeho slova s nadšeným zpěvem.

„Neposlouchejte stoupence Satana [a] těch, kteří pracují s Amerikou, Ruskem a Západem.“   Dav s nadšením zpíval: „Tato mešita al-Aksá bude osvobozena. Chalifát sliboval Alláh. Díky Chalifátu a upevnění moci je dobytí Římu … Allahu Akbar! “

Zdroj: pz.czjournalistenwatch.com