USA nedávno vyvolaly novou vlnu rozruchu ohledně sledování původu nového koronaviru. (Foto: ilustrační, Flickr)

Americká média, politici, zpravodajské agentury a další „herci“ se objevili na jevišti, aby opět představili frašku, jejímž cílem je očernit Čínu.

„Herci“ tvrdě pracovali, ale zápletka byla nemotorná a směšná. Rutina se zdá být povědomá: Za prvé, The Wall Street Journal publikoval v předvečer zahájení Světového zdravotnického shromáždění článek, v němž prohlašoval, že získal tajnou informaci, a záměrně ukázal na zdroj nového koronaviru v laboratoři ve Wuhanu (Wu-chan).

Poté hned přišli na jeviště američtí politici a nařídili zpravodajským agenturám, aby zasáhly do vyšetřování na základě takzvaného „veřejného tlaku“. Tím byla představena promyšlená fraška stigmatizující Čínu.

Jedním z autorů výše uvedeného článku v The Wall Street Journal je Michael R. Gordon. Tato osoba je proslulá tím, že v New York Times vymýšlela lži, že Irák má zbraně hromadného ničení, takže se jeho jméno stalo synonymem pro profesionální podvod.

Aby se podařilo znovu obvinit Čínu, potřebují Spojené státy takzvané důkazy. Výsledkem je, že se americká zpravodajská agentura opět dostala na jeviště.

Samo o sobě je směšné nechat zpravodajské oddělení provádět vědecké výzkumy jménem ostatních, a dokonce stanovit 90denní termín. A co víc, americké zpravodajské služby nemají vůbec žádnou důvěryhodnost.

Jak bývalý americký ministr zahraničí a bývalý ředitel CIA Mike Pompeo slavně řekl – „Lžeme, klameme, krademe. To je sláva neustálého pokroku Spojených států.“

Zdroj: cri.cn