Advokát Huntera Bidena reagoval na zprávy, podle nichž by prezidentův syn mohl být brzy obviněn kvůli údajným daňovým trestným činům. (Foto: Youtube)

„Jak je správné a zákonem vyžadované, věříme, že žalobci v tomto případě pečlivě a důkladně zvažují nejen důkazy poskytnuté agenty, ale také všechny ostatní svědky v tomto případu, včetně svědků obhajoby,“ uvedl v pátečním prohlášení pro Washington Times v reakci na tyto zprávy Chris Clark, právník Huntera Bidena.

Zprávy naznačovaly, že státní zástupce pro stát Delaware David Weiss se blíží rozhodnutí, zda Huntera Bidena obvinit, a jedná s ministerstvem spravedlnosti (DOJ) o dalším postupu.

Konkrétně deník Washington Post s odvoláním na nejmenované představitele orgánů činných v trestním řízení tvrdil, že federální agenti našli dostatek důkazů pro obvinění Huntera Bidena z daňových trestných činů a z nepravdivého prohlášení týkajícího se nákupu střelné zbraně.

Clark neuvedl, zda se domnívá, že jeho klient bude obviněn, a prohlásil: „To je práce pro státní zástupce. Nemělo by se na ně tlačit, spěchat ani je kritizovat za to, že tuto práci dělají.“

V reakci pro Washington Post Clark poznamenal, že „únik informací o vyšetřování Velké poroty, jako je toto, je federálním trestným činem“.

„Každý agent, kterého uvádíte jako zdroj v článku [Postu], se takového trestného činu zřejmě dopustil,“ řekl. „Očekáváme, že ministerstvo spravedlnosti bude takové špatné herce pečlivě vyšetřovat a stíhat.“

Zdroj: theepochtimes.com