Karel Marx musí být podle papeže Františka považován za „otce křesťanství“, když ten tvrdí, že zakladatel komunismu Marx má na současnou Katolickou církev větší vliv než Ježíš Kristus.

Podle L’Osservatore Romano, tj. novin Města Vatikánu zveřejňujících tamní dění a osobní hlásné trouby papeže Františka: „Lidská práva bez materiální účasti zůstávají neúplná. Bez něj (tj. bez Karla Marxe) by neexistovala žádná katolická sociální doktrína.“

V tomto článku „Prosvícení Marxe“ vydaném v neděli tyto vatikánské noviny potvrdily všechny nejhrůznější obavy amerických křesťanů týkajících se vlády tohoto jezuitského papeže Františka nad Vatikánem. Teď už je jasné, že nejvyšší vrstvy Římskokatolické církve se staly nebezpečnou obětí podvratného mámení globalismu a komunismu.

Tím, že papež František se svými kardinály zašel tak daleko, že poukazuje na Marxovy spisy jako na cosi, co by mělo být považováno za křesťanskou doktrínu, dosáhl nových znepokojivých výšin své kampaně za rozložení tradičního křesťanství.

Toto oznámení Vatikánu značí dramatickou změnu ve směřování této církve. Papež Jan Pavel II byl jedním z nejvyhlášenějších odpůrců Marxismu a Sovětského bloku a byl jedním z šéf-architektů projektů, které urychlily jeho zhroucení. Také papež Benedikt byl jedním z nejzanícenějších kritiků bezbožných totalitních států a pro předchůdce papež Františka by představa chvály židovského ateisty Marxe jako „otce církve“ byla prostě čímsi nemyslitelným.

Ale právě to papež František udělal. Mělo by to přijít jako překvapení? Je to přeci ten papež, který nedávno vyzval americké úřady, aby odzbrojily obyvatelstvo. Tento otevřeně globalistický papež František také loni řekl italským novinám La Republica, že Spojené státy americké mají „deformovanou vizi světa“ a že nad Američany musí „pro jejich vlastní dobro“ co nejdříve zavládnout světová vláda.

Týden předtím papež rovněž volal po „jediné světové vládě“ a po jediné světové „politické autoritě“, kdy argumentoval, že vytvoření jediné světové vlády je zapotřebí k boji s těmi ze všeho nejdůležitějšími problémy, jako je „klimatická změna“.