„Problémem Severoatlantické aliance jest, že je řízena naprosto nekompromisně a tvrdě Spojenými státy, že členské státy NATO jsou často státy vazalské a slouží Spojeným státům i na svůj vlastní úkor,“ uvedl pro CMG Mgr. Stanislav Novotný, bývalý policejní ředitel ČR.

Stanislav poznamenal, že Spojené státy stále okatěji používají NATO k tomu, aby vykořisťovali jiné země, zmocnili se jejich bohatství, přerušili jejich rozvoj a zamezili tak vzniku konkurence.

Stanislav zároveň zdůraznil, že Čína toto činit nepotřebuje, protože se nedomohla svého bohatství, své mocné ekonomiky a obchodního postavení zahraničně vojenskou intervencí a v tom je ten rozdíl mezi NATO a Čínou současnou.

„Můžeme se obávat jenom toho, že agrese ze strany Spojených států a NATO se bude stupňovat, protože vlastní ekonomiky jsou utlumeny, a tedy zejména ekonomika Spojených států,“ dodal Stanislav s tím, že NATO je nástroj USA a budou v tom svém nebezpečném tažení pokračovat a tlačit dále. „Protože si nedovedu představit, že by jiným způsobem obhájili svojí pozici,“ uzavřel Stanislav.

Zdroj: cri.cn