RAND Corporation se zrodila po 2. světové válce jako jakýsi výzkumný a vývojový think tank, který měl sdružovat nejlepší a nejchytřejší mozky Ameriky, aby vytvářel hypotézy a řešil problémy ještě před jejich vznikem. (Foto: Shutterstock / ilustrační)

Ačkoli se jedná o neziskovou organizaci, která byla původně koncipována jako nestranická, vyvinula se tato skupina propojená se CIA a Pentagonem v cokoli jiného.

Jejich výzkumné publikace tvrdí, že „vyvíjejí řešení problémů veřejné politiky, aby pomohly učinit komunity na celém světě bezpečnějšími a zabezpečenějšími, zdravějšími a prosperujícími“. Poskytují výzkum a analýzy otázek, kterým čelí vlády a lidé, často s ohledem na to, co by nejlépe posloužilo vládnoucí elitě Spojených států, zpravodajské a obranné komunitě.

Rusko jako globální protiváha dominance Spojených států je předmětem zvláštního zájmu RAND, přesněji řečeno destabilizace a oslabení Ruska. Konečným výsledkem destabilizovaného Ruska by samozřejmě byly silnější Spojené státy, bez ohledu na to, zda by v tomto procesu byly statisíce lidí postiženy válkou, hladem nebo ekonomickou nestabilitou.

Pokud se podíváte na webové stránky RANDS, najdete tam stovky blogových příspěvků a politických výzkumů s názvy jako např: Overextending and Unbalancing Russia , Could U.S. Weapons Assistance to Ukraine Lead to Russian Escalation a Pathways to Russian Escalation Against NATO from the Ukraine War, všechny z poslední doby.

Je zřejmé, že ruská invaze na Ukrajinu nebyla jen tak ze dne na den a od invaze 24. 2. 22 měla ukrajinská armáda k dispozici miliardovou pomoc z Ameriky a možná i nemalou strategickou pomoc od RAND.

Válka je složitá hra. Při konfrontaci takového rozsahu a s tolika zapojenými mezinárodními aktéry je nepochybné, že ve hře je mnoho motivací. Pro Rusko je zřejmě na prvním místě bezpečnost a ochrana. Vzhledem k hrozbě možného vstupu Ukrajiny do NATO, jak navrhla Kamala Harrisová, nebo přítomnosti biolaboratoří provozovaných společně s ministerstvem obrany zde v Americe či přítomnosti žoldnéřů vedených CIA a složených ze speciálních jednotek bývalých ruských států je snadné pochopit jednu skupinu motivací.

Přátelé, vstupte do korporace RAND. Když zde prozkoumáme jejich nepřetržité zveřejňování politických výzkumů o zničení Ruska a jeho obyvatel, najdeme náznaky důvodů, proč tomu tak je. Motivace jsou však ještě jasnější, pokud jde o výzkumy, které se rozhodli na svých webových stránkách zjevně vynechat.

V nedávno odhalené výzkumné zprávě napsané společností RAND, datované 25. ledna 2022 a označené jako DŮVĚRNÉ, John Mark Dougan zveřejnil to, co může být jednou z nejdůležitějších motivací Spojených států při podpoře konfliktu na Ukrajině: udržení moci.

Šestistránková zpráva zveřejněná před začátkem jakéhokoli konfliktu, ale po zlověstném varování ministerstva zahraničí před „Ruskem sponzorovanými útoky pod falešnou vlajkou“, se zdá být fotokopií oficiálního výzkumného produktu RAND, určeného pro Bílý dům a komunitu národní bezpečnosti zde v Americe. Mezi distribuční kanály uvedené na titulní straně patří např: WHCS, ANSA, Ministerstvo zahraničí, CIA, NSA a DNC.

Přesně tak, Demokratický národní výbor je okopírován na výzkumné zprávě, která byla určena komunitě národní bezpečnosti a možná i členům Bidenova Bílého domu. WHCS a ANSA jsou pro mě záhadou, ale napadlo mě, že možná vedly k šéfovi štábu a poradci pro národní bezpečnost. Pokud má někdo nějaký nápad, dejte mi prosím vědět v komentářích.

Druhá stránka obsahuje standardní atributy autorských práv a formulaci o poslání Randu. Na třetí stránce se dostáváme k tomu nejlepšímu!

Není známo, zda zpráva přesahuje rozsah 4 stran obsažených ve shrnutí, ale nadpisy a text obsažený na těchto 4 stranách jsou usvědčující. Zdá se, že RAND předpověděl, že ekonomika Spojených států je na pokraji zhroucení. Rostoucí zadlužení a nekontrolovaný tisk peněz v důsledku hospodářského poklesu způsobeného plandemií přivedly Spojené státy do nejisté situace. Předpovídají, že pokračující zhoršování ekonomiky pravděpodobně povede k porážce Demokratické strany v Kongresu i Senátu, což otevře dveře k impeachmentu Joea Bidena na příštím zasedání Kongresu.

„Za těchto okolností nelze vyloučit impeachment prezidenta, kterému je třeba se za každou cenu vyhnout.“

Už jen tato pasáž dokládá stranickou práci, kterou RAND odvádí, a koordinovanou taktiku používanou mezi Demokratickou stranou a Státem národní bezpečnosti, THE DEEP STATE. Nejvíce šokující je však to, kam až navrhují zajít, aby si obě skupiny udržely kontrolu nad národem a ochránily tak Joea Bidena a toho, kdo ze zákulisí tahá za nitky.

Shrnutí začíná titulem: „Oslabení Německa, posílení USA“, přičemž konečným cílem je nalití hotovosti do bankovního systému ze strany evropských zemí a zemí sdružených v NATO. Doufejme, že se při tom podaří vyhnout značným vojenským a politickým nákladům.

Podle názoru RAND je největší překážkou dosažení tohoto cíle stále rostoucí nezávislost Německa. Zdá se, že tento problém byl vyřešen válkou na Ukrajině a sankcemi vůči Rusku, které vedly k zabití plynovodu Nordstream a přerušení dodávek zemního plynu z Ruska do Německa. To samo o sobě nepochybně povede k tomu, že Německo bude potřebovat pomoc od ostatních evropských států, pokud doufá, že zachrání své občany, až se topení vypne. Zdá se, že kontrola Německa a jejich vládní rozhodovací proces je hlavním zájmem RAND, který předpovídá, že destabilizace USA by vedla k rychlejšímu osamostatnění Německa a nevyhnutelnému konci vlivu USA. Jakmile k tomu dojde, RAND se domnívá, že se Francie a Německo spolu s dalšími starými evropskými národy spojí a vytvoří ekonomického a politického konkurenta Spojeným státům. Dokud se tyto věci podaří odvrátit, může být globální dominance Ameriky zajištěna.

Sankce proti Rusku a pokračující tlak vlivu vedeného Spojenými státy v evropském regionu měly podle předpovědí ovlivnit dvě věci: Německá spotřeba levného plynu z Ruska a ruský dovoz levného jaderného paliva do Francie. Francie i Německo jsou do značné míry závislé na elektřině vyráběné ve francouzských jaderných elektrárnách.

Tyto dva prvky jsou samotnými pilíři německého hospodářského modelu, plyn a elektřina, a s válkou na Ukrajině byly nebo velmi brzy budou oba přerušeny. Německo se bude obracet na západ a Francie bude nucena hledat palivo v Kanadě a Austrálii, které jsou pevně pod vlivem Spojených států.

V části nazvané „Řízená krize“ autor přiznává, že „našimi precizními kroky se podařilo zablokovat zprovoznění plynovodu Nord Stream 2“, a navrhuje, aby bylo Německo donuceno zcela odmítnout ruský zemní plyn tím, že se Rusko & Německo zapojí do „vojenského konfliktu na Ukrajině“. Rusko v té době zastavilo veškerý vývoz zemního plynu do Německa, problém vyřešen! V době, kdy byl tento dokument napsán, byl konflikt na Ukrajině jen o málo víc než občanská válka mezi východem a západem země. Západní (s USA spřízněná) Ukrajina jednoznačně vystupovala jako agresor proti východní části. Stojí za zmínku, že USA tloukly na válečné bubny ještě předtím, než Putin přesunul jediného vojáka na hranice Ukrajiny, takže se zdá, že snaha zapojit Rusko a Evropu do ukrajinského konfliktu byla nějakou dobu ve fázi plánování.

Autor dále rozebírá metody, jimiž může současný režim vyrobit potřebné prvky k vyvolání ekonomické a humanitární krize. Což zahrnuje i využití německých ekologů z koaliční Strany zelených, a dokonce jmenuje dva užitečné idioty, které by mohl úspěšně přivést k tomu, aby pomohli vytvořit atmosféru, o kterou usilují. I poté, co si chyby uvědomí, budou trvalé škody současným představitelům nebo nové německé vládě ztěžovat obnovení vztahů s Ruskem, zejména poté, co bylo Německo nuceno dodávat zbraně a munici Ukrajině na své západní partnery.

Důsledky těchto geopolitických kroků budou pro Německo podle očekávání katastrofální. Bez ruského plynu bude průmysl nucen zastavit svou činnost, aby se vyhnul masovému umírání německých občanů, což povede k nedostatku základních produktů, rozpadu logistických řetězců a „nakonec k dominovému efektu“. Úplná odstávka největších v chemickém, hutním a strojírenském průmyslu je pravděpodobná, přičemž tyto závody nemají prakticky žádnou volnou kapacitu pro snížení spotřeby energie.“

RAND předpovídá Německu ztráty v řádech stovek miliard eur, což způsobí kolaps ekonomiky, snížení HDP a nakonec i celkový kolaps hospodářství EU. Všechny evropské měny se stanou toxickými a mnohem méně žádoucími než dolar, což povede k nevyhnutelnému posílení americké ekonomiky a opětovnému postavení USA jako nejpreferovanější země. Z ekonomických podmínek v Evropě samozřejmě bude těžit i Čína.

Kromě hospodářských potíží se očekává masová migrace, protože pracovní místa vysychají a kvalifikovaná pracovní síla přestává být potřebná. V takovém případě bude samozřejmě jejich jediným východiskem příchod do Spojených států, kde je naše vzkvétající ekonomika uvítá a pomůže jim kompenzovat pracovní místa, která nevyhnutelně vzniknou.

Ekonomika USA je zachráněna, americká společnost je rozptýlena a „volební rizika“ jsou zmírněna, což přinese demokratům návrat k moci, pokud se předpovědi RAND naplní. V tuto chvíli se všechny plány Státu národní bezpečnosti nenaplnily, ale pokud by se naplnily, může se tato výzkumná zpráva stát velmi aktuální.

Do té doby musíme zůstat protiváhou samotného státu, neboť předpovídám, že v roce 2023 převezmeme zpět kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů a Senátem, přičemž krátce poté budou předloženy články o impeachmentu a spolu s nimi se bude konat rozsáhlé vyšetřování voleb v roce 2020. I ty nejlepší plány lidí se mohou zvrtnout, a přestože se Deep State dnes usadil u moci více než kdykoli v historii, Demokratická strana položila Ameriku na lopatky a lidé tohoto národa vidí, co jsou zač.

Celý dokument si můžete přečíst níže a podívat se na původní Johnův stream prostřednictvím Youtube, ještě jednou děkujeme Johnu Marku Douganovi.

Zdroj: substack.co