Německo slíbilo, že za pomoci Spojených národů (OSN) zachová „na pravidlech založený mezinárodní řád otevřených společností“ a bude bojovat proti populismu, neboť přebírá křeslo v Radě bezpečnosti.

„Nebudeme stát nečinně stranou, když se nacionalisté a populisté budou pokoušet vrátit hodiny zpět do starých časů,“ prohlásil při čtvrtečním proslovu v Bundestagu ministr zahraničí Heiko Maas.

„Není to zákon silnějšího, nýbrž síla zákona, co musí v budoucnu zůstat základem mírového světového řádu a co jím zůstane.“

Tento politik Sociálně demokratické strany (SPD) varoval, že „světový řád, jaký známe, prochází od základu přestavbou,“ kdy zlořečil rostoucí nespokojenosti s globalistickými obchodními dohodami a s tím, jak globalisté vnucují liberalismus.

Když mluvil o uplatňování tohoto řádu v období let 2019/2020 v nejmocnějším orgánu OSN, tak Maas řekl, že „odpovídá za“ boj proti populistickému odporu vůči globalizaci světového jeviště a sliboval, že této pozice využije k prosazování „hodnot“ tohoto národa.

Německo s Belgií se bez protivníků uchází o dvojici nikoliv trvalých křesel v Radě bezpečnosti – což je jediný orgán OSN obdařený pravomocí autorizovat použití síly, uvalit sankce a přijímat právně závazná rozhodnutí – a ti očekávají, že si zajistí dvoutřetinovou většinu členů OSN vyžadovanou, aby byli 8. června zvoleni.

Zanícený zastánce tzv. „liberálního demokratického řádu“ Maas hned po svém letošním jmenování ministrem zahraničí popsal globální situaci jako charakterizovanou rozkolem mezi „těmi, kdo prosazují otevřenost a toleranci, a těmi, kdo si přejí návrat k izolacionismu a nacionalismu.“

Maas ve své předchozí roli ministra spravedlnosti fungující jako hlavní hnací síla za kontroverzním zákonem proti „nenávisti“, který se prosazuje od roku 2015, kdy do Německa přišlo přes milion migrantů ze třetího světa, loni prohlásil, že „svoboda slova končí tam, kde začíná trestní zákon.“
něTwitter Ads info and privacy

Zdroj: breitbart.com