V Bordeaux byl tento týden zatčen 26letý nelegální přistěhovalec z Bangladéše poté, co byl obviněn ze znásilnění univerzitní studentky, když byl zaměstnán jako doručovatel Uber Eats.

Předpokládá se, že nelegální migrant znásilnil 22letou univerzitní studentku počátkem tohoto měsíce poté, co si objednala jídlo od služby Uber Eats asi ve 3:05 po nočním příjezdu domů .

Bangladéšan se objevili v bytě krátce poté, co se studentka cítila unavená a dezorientovaná, protože si vzala pilulku na spaní. Migrant pak využil příležitost, kdy se dostal do jejího bytu, a poté ji před útěkem z bytu znásilnil.

Policisté dorazili na scénu krátce poté a objevili  zde jednu z útočníkových rukavic. Forenzní vyšetřovatelé pak dokázali porovnat otisk prstu nalezeném v rukavici s otiskem bangladéšského muže, jehož otisky  již byly v policejní databázi.

Po spáchání trestného činu se násilník z řad přistěhovalců pochlubil svým přátelům a dokonce pořídil fotografii oběti. Rodina migranta nakonec pomohla policii lokalizovat útočníka, protože nebyla potěšena jeho chováním.

Jeho zaměstnavatel, Uber Eats, také spolupracoval s policií, aby pomohl vystopovat pachatele, kterého v tomto týdnu dopadli v Bordeaux, kde se pokoušel odjet autobusem do  Španělska, aby se vyhnul spravedlnosti.

Je smutné, že tento incident není zdaleka poprvé, kdy Uber musel řešit obvinění ze znásilnění proti svým zaměstnancům.

V roce 2017 soudní proces potvrdil, že tisíce lidí cestujících se společností  Uber byli sexuálně obtěžováni, napadeni nebo dokonce znásilněni řidiči společnosti  Uber.

V prosinci 2017 byl řidič Uberu v Libanonu obviněn ze znásilnění a vraždy třicetileté britské diplomatky.

Zdroj: voice.com