Jak uvádí oficiální scientologický zpravodajský web, pan Hubbard jednou poznamenal, že existují pouze dvě zkoušky dobře prožitého života: „Udělal člověk to, co zamýšlel?“ a „Byli ostatní lidé rádi, že žil?“. (Foto: Shutterstock)

Stránka také cituje Hubbardův výrok, že „moudrost je určena každému, kdo po ní chce sáhnout. Je služebníkem prostého člověka i krále a nikdy by se na ni nemělo pohlížet s posvátnou bázní“.

Ačkoliv je pravděpodobně nejznámější v Americe, kde se narodil (13. března 1911) a založil scientologické náboženství (1954), jeho jméno a dílo mají značný vliv také v celé Evropě.

I dnes stále sbírá ocenění a uznání. Jedno z nejnovějších: jeho výročí narození byly nyní zařazeny do oficiálního kalendáře náboženských oslav ve Španělsku. Tento kalendář vydává Fundacion Pluralismo y Convivencia, Nadace Pluralismus a soužití, jež je součástí španělského Ministerstva pro předsednictví [Ministry of the Presidency].

Kromě zařazení tohoto data do kalendáře vydala Nadace ministerstva také sedmiminutový podcast o životě pana Hubbarda. Je k dispozici na Twitteru, Facebooku a Instagramu a je součástí kampaně nazvané „Pochopení náboženské rozmanitosti,[#ConociendoLaDiversidadReligiosa]“, jejímž cílem je vytvořit objektivní znalosti o vírách, které lidé nacházejí ve Španělsku i v zahraničí.

Ve Spojených státech amerických je datum 13. března dnem, kdy slaví Národní den dobrého samaritána. Deník The European Times požádal Ivana Arjonu, prezidenta Scientologické kanceláře pro veřejné záležitosti v Evropě, aby se k této shodě vyjádřil. „Skutky a odkaz pana Hubbarda přesahují to, co se od dobrého samaritána očekává,“ řekl Arjona, „protože jeho skutky nejsou jen ojedinělým projevem laskavosti, ale nadále pozitivně ovlivňují lidi a činí tak ve stále větší míře.“

L. Ron Hubbard a historie

O L. Ronu Hubbardovi toho bylo řečeno mnoho. Časopis Smithsonian ho zařadil mezi 11 nejvlivnějších náboženských osobností americké historie a mezi 100 nejvýznamnějších Američanů, čímž ho zařadil po bok takových hvězdných osobností, jako jsou Abraham Lincoln, Frank Lloyd Wright, Walt Disney, Oprah Winfrey, Thomas Edison a Eleanor Rooseveltová.

Kromě jiných cen a uznání získal pan Hubbard za knihu Dianetika Cenu století časopisu Publishers Weekly: Dianetika: Moderní věda o duševním zdraví (The Modern Science of Mental Health). Časopis ji popisuje jako „pravděpodobně nejprodávanější knihu všech dob na Západě, jež není křesťanská“.

Hubbard, který se o své znalosti a objevy podělil ve více než 10.000 autorských pracích a 3.000 nahraných přednáškách Dianetiky a Scientologie, je také držitelem Guinnessova rekordu za nejvydávanějšího autora, nejpřekládanějšího autora a autora jediného nejpřekládanějšího nenáboženského díla.

13. březen si scientologové po celém světě projevují uznání jeho odkazu oslavami v scientologických církvích a misiích a miliony dalších lidí mají prospěch z humanitárních iniciativ, které vycházejí z jeho práce.

Zdroj: europeantimes.news