Vzhledem k tomu, že veškeré úspory, kterých DOGE možná dosáhl, se mají stát kapkou moči v moři v důsledku „Velkého krásného zákona“ – který kodifikuje přesně nulové úsilí DOGE o úsporu nákladů, zvyšuje dluhový limit o 5 bilionů dolarů a během 10 let zvýší deficit o 2,5 bilionu dolarů (podle CRFB) – bývalý šéf DOGE Elon Musk v úterý nešetřil kritikou a označil tento zákon za „masivní, nehoráznou, vepřovým masem naplněnou“ ohavnost. (Foto: Flickr)

„Je mi líto, ale už to prostě nemůžu vydržet,“ napsal Musk na X.

„Tento masivní, nehorázný, vepřovým masem naplněný návrh zákona o výdajích Kongresu je nechutná ohavnost.“

V následném tweetu Musk napsal: „Kongres přivádí Ameriku k bankrotu“.

Mezitím prezident Donald Trump v úterý udeřil na senátora Randa Paula (R-KY ) poté, co Paul vystoupil v pořadu „Squawk Box“ televize CNBCa řekl, že „prostě není otevřený podpoře zvýšení dluhového stropu o 5 bilionů dolarů …“.

Trump vrátil úder a napsal na serveru Truth Social: „Miluje hlasování ‚NE‘ ve všech otázkách, myslí si, že je to dobrá politika, ale není tomu tak.“

V dalším příspěvku Trump na Paula znovu zaútočil a napsal, že „nikdy nemá žádné praktické nebo konstruktivní nápady“, a dodal: „Jeho nápady jsou ve skutečnosti šílené (nuly!). Lidé v Kentucky ho nemohou vystát. Tohle je VELKÝ RŮSTOVÝ ZÁKON!“

Jak napsal autor a komentátor Tom Woods o Trumpově rozhodnutí zaútočit na Paula:

Rand Paul hájil Donalda Trumpa v době, kdy ostatní republikáni utíkali a schovávali se.

Po celou dobu Russiagate Rand trval na tom, že celá věc je hon na čarodějnice a že Trump je nevinný.

Během prvního procesu impeachmentu se Rand stal jedním z nejvěrnějších Trumpových obhájců v Senátu. Stejně tak při druhém takovém procesu, který Rand odsoudil jako „absurdní“ a „politické divadlo“.

V roce 2018 hájil Trumpa proti obviněním z financování volební kampaně.

V roce 2019 se establishment zleva i zprava pustil do Trumpa kvůli jeho stažení ze Sýrie a v okamžiku, kdy prezident potřeboval spojence, ho Rand podpořil.

Stejně tak v případě Trumpova summitu s Vladimirem Putinem v roce 2018. Řekl Rand:

„Ano, drtivá většina zahraničněpolitické komunity, bipartijní konsenzus říkal, že byste se neměl setkat s Putinem. Také říkali, že by se neměl setkávat s Kimem, a to je na prezidentu Trumpovi mimořádná věc, kterou je třeba chválit, a ne bagatelizovat, že je ochoten se setkat s protivníky, aby se snažil zabránit tomu, abychom měli třetí světovou válku.“

Člověk by si tedy myslel, že reakcí na to všechno bude: Díky, Rande, za veškerou podporu, zejména když bylo nejtěžší stát v mém koutě a ostatní republikáni mě opustili. Teď se podíváme, jestli můžeme řešit vaše obavy.