Desítky potravinářských závodů byly v loňském roce zničeny a/nebo poškozeny „náhodnými požáry“. (Foto: Facebook)

Po několika měsících útlumu záhadných požárů, které se šířily potravinářským průmyslem, informovala v sobotu stanice NBC Connecticut o prvním velkém požáru v novém roce.

Více než 100 hasičů bojovalo v sobotu odpoledne s rozsáhlým požárem na komerční vaječné farmě v Bozrahu ve státě Connecticut.

Podle Epoch Times hasiči strávili hodiny hašením kurníku o rozměrech 150 krát 400 metrů na farmě Hillandale, ve kterém bylo asi 100 000 kuřat.

Na místě byl i vůz s jídelnou Armády spásy, který poskytoval jídlo. Podle Armády spásy mohlo při požáru zahynout asi 100 000 kuřat. Zároveň uvedla, že nebyli hlášeni žádní zranění.

Zde je video z požáru:

Hillandale Farms je jedním z největších dodavatelů slepičích vajec v USA.

Jejich vejce najdete ve velkých supermarketech.

Není jasné, co bude požárem poškozená provozovna v Bozrahu znamenat pro národní dodavatelský řetězec vajec společnosti Hallandale Farms. Požár přichází v době, kdy USA trpí velkým nedostatkem vajec v důsledku ptačí chřipky, která vyhubila desítky milionů nosnic.

Nedostatek vajec byl hlášen v supermarketech po celé zemi.

Ceny tuctu vajec třídy A v supermarketech vyskočily na astronomickou úroveň.

To by mohl být začátek další série podezřelých požárů v potravinářských závodech. S odvoláním na údaje agentury Bloomberg se počet zpráv o „požáru v potravinářském závodě“ v loňském roce zvýšil nejvíce za posledních deset let. Zvláštní, že?

Někteří spekulují, že „potravinářské závody jen tak „náhodou“ nezahoří takovou rychlostí jako loni. Jiní se ptají: Je americký potravinový řetězec pod útokem?

Zdroj: zerohedge.com