Štáb americké televizní stanice Sky News a civilní aktivisté, kteří ho doprovázeli, se v deeskalační zóně v Idlibu v Sýrii ocitli pod palbou. Reportérka Alex Crawfordová ve zprávě pro stanici řekla, že bylo páleno ze směru vládních sil.

Podle novinářky na ně začali střílet během jejich natáčení hořícího obrněného vozidla. Poté reportérka a její natáčecí štáb viděli, jak se nad nimi vznáší dron a slyšeli zvuk blížícího se letadla.

„Několikrát na nás vystřelili ze 125milimetrového kanonu. Byl to pravděpodobně ruský bojový tank T-72,“ popsala útok Crawfordová.

Celá skupina se snažila utéct, zatímco palba pokračovala. Podařilo se jim dostat do auta a odjet do města Chán Šajchún. Jednoho z aktivistů do boku zasáhl šrapnel, odjel do nemocnice a novináři pokračovali v cestě.

Podle Crawfordové byl útok na novináře porušením mezinárodního práva. Podle reportérky bylo slovo „tisk“ napsáno velkými písmeny na bundě jednoho z členů posádky a ona na sobě měla dlouhé šaty v souladu s muslimskými zvyky.

Dříve média uváděla, že teroristé skupiny Jabhat al-Nusra* večer 21. května zahájili masivní útoky na vládní síly v Idlibu. V Sýrii byly v souladu s dohodou uzavřenou v květnu 2017 na jednáních v Astaně (v současné době Nur-Sultan) vytvořeny čtyři deeskalační zóny.

Tři z nich ovládá Damašek a čtvrtá zóna, která se nachází v provincii Idlib a části sousedních provincií Latákie, Hamá a Aleppo, je stále kontrolována nelegálními ozbrojenými skupinami.