Slovenští politici v čele s ministrem financí Igorem Matovičem šli cestou finanční motivace seniorů k očkování. (Foto: Facebook)

Návrh byl doprovázen bouřlivou kritikou, ke které se teď připojili nespokojení důchodci.

Peněžní poukazy totiž chodí mrtvým a živým je pošta kvůli nedostatku financí nevyplácí. Informuje o tom slovenský deník Pravda.

Deník uvádí, že jejich redakce obdržela několik stížností. Na pobočkách pošty v hlavním městě Bratislavě jim bylo řečeno, že finanční odměnu 300 eur jim vyplatit nemůžou, nakolik peníze prostě nemají.

Kromě toho nezařazený poslanec Miroslav Kollár a primátor Hlohovce upozornil na další skutečnost. Poukaz na 300 eur přišel jeho zesnulé tchýni.

„Pane Matoviči, poslali jste právě mé tchýni poukaz na těch vašich slavných 300 eur. I jste jí poděkovali za příklad, který dala jiným lidem ve svém okolí. A že jípřejete pevné zdraví,“ uvedl Kollár na sociální síti.

Podle něj to pevné zdraví má háček: „Jenom s tím pevným zdravím to bude asi problém. Před měsícem zemřela. Pohřbili jsme ji týden před Vánoci. Týden po novém roce dostala z vašeho ministerstva přání pevného zdraví,“ uvádí dál předseda mimoparlamentního hnutí Spolu.

Toto přání ze strany Matoviče Kollára rozzlobilo.

„Pane Matoviči, víte, co potřebuje rodina, která nejen v takovém emotivním čase, jakým jsou Vánoce, nečekaně ztratí svého blízkého? Potřebuje klid, aby se mohla vypořádat s takovým traumatem. Ne vaše infantilní poděkování s přáním pevného zdraví pro mrtvou,“ dodává.

V závěru děkovného dopisu, který obdržela rodina, stojí: Ministerstvo financí – správce našich společných financí. Kvůli tomu se nezařazený poslanec ostře opřel do nefungujících institucí a diletantismu ministerstva.

„To myslíte to ministerstvo, které posílá poukazy a přání pevného zdraví lidem, kteří už nejsou na tomto světě? A toto je pouze jeden z příkladů selhávajících institucí v důsledku vašeho chaosu a diletantismu. Nekrást nestačí, třeba vědět i něco dělat,“ kritizuje resort.

Poté Kollár promluvil i k samotnému ministru financí Matovičovi, jemuž patří nápad vyplácet peníze očkovaným seniorům.

„Myslím si, že vy máte jak se říká vyoperovanou hanbu. Ale i tak vás prosím, jděte se konečně někam do kouta tiše hanbit a už odtud nevylezte. Dříve, než tuto pěknou zemi definitivně zničíte,“ uvedl Kollár.

V závěru vyzval zaměstnance ministerstva, aby si aktualizovali údaje z evidence obyvatel. Protože by to tímto případem nemuselo skončit.

Zdroj: snews.com