Rusko uzavírá své hranici s Čínou s cílem zabránit šíření nového typu koronavirus. Ve čtvrtek to na zasedání vlády oznámil ruský premiér Michail Mišustin, píše agentura AFP. (Foto: ilustrační, Flickr)

Na 170 se ve čtvrtek zvýšil v Číně počet obětí nového koronavirusu. Aktualizované údaje zvyšují celkový počet potvrzených infekcí v Číně na nejméně 7711.

Nejvíce postiženou je provincie Chu-pej, kde leží epicentrum šíření viru – město Wu-chan. Kromě Číny, Macaa a Hongkongu je ve světě evidováno dalších nejméně 80 případů nákazy, dodala AFP.

Podle ruských tiskových agentur Mišustin informoval o podpisu nařízení, na základě kterého mají být "přijata opatření na uzavření hranice (s Čínou) na Dálném východě".

"Musíme udělat vše pro to, abychom ochránili lidi," řekl.

Ruské ministerstvo zahraničí také uvedlo, že od čtvrtka přestane vydávat čínským občanům elektronické víza, které lze použít pro vstup do částí ruského Dálného východu.

Ruská diplomacie také doporučila Rusům, aby se zdržely cestování do Číny a aby kontaktovali ruské velvyslanectví, pokud se tam již nacházejí. Rusko dosud nemá žádné potvrzené případy tohoto nového viru.

Zdroj:  themoscowtimes.com