Pilot letounu Boeing 737 MAX, který se zřítil v Etiopii, před havárií informoval o problémech s kontrolou letu a chtěl se vrátit zpátky na letiště. Nenahlásil ale žádné další technické poruchy během letu. V rozhovoru pro Wall Street Journal to prohlásil Tewolde Gebremariam, výkonný ředitel společnosti Ethiopian Airlines. (Foto: Youtube)

V Etiopii v blízkosti Bishofu 10. března ráno havarovalo  letadlo Ethiopian Airlines Boeing 737 MAX 8 se 157 lidmi, včetně osmi členů posádky. Havárii nikdo nepřežil.

Gebremariam  prohlásil, že vyslechl poslední jednání posádky letounu s pozemními službami. Pilot nahlásil vzniklé problémy s řízením letadla a pak požádal o návrat na letiště. O žádné „vnější“ poruše, například srážce s ptákem, nehovořil.

Výkonný ředitel Ethiopian Airlines dodal, že černou skříňku odvezou pro expertizu do Evropy, ale zatím není známo do jaké země, mezi variantami je Velká Británie, Německo a Francie.

Dříve agentura Associated Press s odkazem na svědky napsala, že z ocasu letadla se před havárií kouřilo.

Kvůli katastrofě více než dvacet leteckých společností po celém světě a také několik zemí odmítlo používat letadla tohoto modelu.