Přestože byla odsouzena k tomu, aby své 75. narozeniny oslavila ve vězení, 60letá společenská dáma je nyní pravděpodobně „oslaví“ v poměrně pohodlném prostředí poté, co byla shledána vinnou z obchodování s nezletilými. (Foto: Wikimedia)

Britská společenská celebrita a komplicka sexuálně odsouzeného Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová stráví 15 let svého trestu ve věznici s nízkým stupněm ostrahy na Floridě, která se může pochlubit ubytovnami namísto ponurých cel a také řadou „vnitřních i venkovních aktivit“, jež jsou vězňům k dispozici.

Odsouzená, která byla shledána vinnou ze svádění a sexuálního obchodování s nezletilými pro zneuznaného finančníka, byla převezena do federálního nápravného zařízení v Tallahassee (FCI), které vězňům umožňuje provozovat různé venkovní sporty a také účastnit se lekcí jógy. Umožňuje jim také přístup k určité vnitřní zábavě, jako jsou „filmy“ nebo „talentové show“, vyplývá z příručky úřadu pro vězeňství.

Odsouzení ve FCI Tallahassee mají také povolen přístup ke knihám, časopisům a novinám a mohou poslouchat hudbu z rádia nebo přehrávačů.

Z databáze věznice vyplývá, že Maxwellová má být v současné době propuštěna 17. července 2037, tedy před svými 76. narozeninami.

Byla odsouzena k dvacetiletému trestu odnětí svobody, z něhož jí byla odečtena část času, který strávila ve vazbě při čekání na soudní proces a vynesení rozsudku. Její komplic Jeffrey Epstein se odsouzení nedožil – oběsil se ve vězeňské cele, přestože byl nedlouho předtím na omezenou dobu umístěn do režimu hlídání sebevrahů.

Zdroj: news.sky.com