Je to už 20 let od kultovního sci-fi filmu Matrix. Po velkém úspěchu následovalo v roce 2003 jeho pokračování s názvem "Matrix Reloaded" a po něm i třetí díl "Matrix Revolutions", který tuto legendární trilogii uzavřel.

Čtvrtý díl by proto mohl objevit dříve, než se nadějeme a podle zpráv z dílny Warner Bros natáčení bude opět probíhat pod taktovkou sester Wachowských. Scénář by měl napsat Zak Penn, který se podílel i na tvorbě Neuvěřitelného Hulka a odhaduje se, že produkce filmu by mohla začít již příští rok.

Samozřejmě, film projde několika změnami, přece jen jsou vymoženosti po 20 letech lepší a dostupnější. Snad nejzásadnější změnou však bude fakt, že hlavní postavu si tentokrát nezahraje Keanu Reeves, na jeho místo se tvůrci rozhodli dosadit herce z filmu Černý panter, Michaela B. Jordana.

Ačkoliv nápad zraje v hlavách tvůrců už několik let, přesná podoba filmu zatím není známa, neví se tedy, zda půjde o přímé pokračování nebo spin-off.

Klepy týkající se filmu se šíří už nějaký ten čas. První zprávu o Matrixu však do světa vypustil Chad Stahelski, režisér filmu John Wick. Proč však tentokrát neuvidíme na obrazovkách Keanu Reevese?

Možná jste nevěděli, ale Keanu Reeves původně neměl hrát ani v prvních dvou dílech Matrixu. Tvůrci měli totiž jiné plány a chtěli, aby Nea hrál Will Smith , tomu se však postava příliš nelíbila a roli nakonec odmítl.

Kromě toho, Neo přece na konci třetího dílu Matrixu umírá, ve filmech se však zázraky dějí, jeho návrat by tedy diváky jistě spíše potěšil než zklamal.

Reeves nasadil laťku pořádně vysoko a získal si srdce mnohých, Michael B. Jordan proto bude muset pořádně snažit, aby ji překonal.