Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov ironicky zareagoval na běžnou praxi západních zemí, které prostřednictvím médií obviňují při různých příležitostech Moskvu.

Když Lavrov vystupoval na konferenci s názvem Středomoří: římský dialog, vytkl západním partnerům ignorování přímého dialogu s Ruskem. Jednání vysílala agentura Ruptly.

Jako příklad diplomat uvedl obvinění ze strany Finska a Norska, které se týkalo „zásahů" Ruska do navigačního systému GPS v průběhu podzimního vojenského cvičení NATO Trident Juncture. Ministr zahraničí dále podotkl, že zdvořilí lidé si stěžují osobně, nikoli prostřednictvím médií.

„Když máte nějaké problémy nebo podezíráte svou manželku, také jí to řeknete přímo a ne prostřednictvím médií," řekl závěrem Lavrov.

Přítomní v sále odměnili jeho výrok smíchem a potleskem.

Cvičení NATO Trident Juncture (Jednotný trojzubec) se konalo ve dnech 25. října-7. listopadu. Ministerstvo obrany Norska obvinilo Rusko z rušení signálu GPS.

Také mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov poukázal na tendenci obviňovat Rusko „ze všech smrtelných a jiných hříchů" a zdůraznil, že podobná tvrzení nejsou ničím podložená.

Zdroj: snews.com