Bouře Ciara vyplavila kostru tajemného mořského tvora na severovýchodním pobřeží Skotska. Zbytky byly objeveny na pláži v Aberdeenshire. Zprávu přinesl Daily Mail.

Bouře Ciara vyplavila kostru tajemného mořského tvora na severovýchodním pobřeží Skotska. Zbytky byly objeveny na pláži v Aberdeenshire. Zprávu přinesl Daily Mail. (Foto: Twiiter)

Publikovaná fotografie ukazuje dlouhý hadovitý skelet s výčnělky ve tvaru rohů. Na sociálních sítích již proběhla debata o tom, kterému zvířeti patří. Někteří trvají na tom, že se jedná o velrybu nebo kosatku, jiní říkají, že jde o liškouna obecného, jejichž jedinci se v létě vyskytují ve vodách Británie.

Mořští biologové připouštějí, že nemohou na základně takové fotky pozůstatky identifikovat.

„Bohužel na základě pouze jedné fotografie můžeme pouze říci, že se jedná o velrybu nějakého druhu. Pro jistotu potřebujeme obrázky z jiných úhlů,“ řekl novinářům David Lusso z Univerzity v Aberdeenu.

Nejistota kolem zbytků již vyvolala spekulace, že nález může souviset s mýtickou příšerou Nessie z jezera Loch Ness, které se nachází méně než 200 kilometrů od nálezu.

„Nessie! Ke své zkáze se dostala do moře,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru. Jiný komentující navrhl, že se Nessie nedokázala přizpůsobit slané vodě.