Krajně levicový stát Kalifornie se tento týden ještě více přihlásil k novopohanství, když demokratický guvernér Gavin Newsom podepsal zákon, který povoluje kompostování mrtvých lidských bytostí, aby se lépe bojovalo proti klimatickým změnám. (Foto: Flickr / ilustrační)

S odvoláním na vysoké emise CO2 spojené s kremací dává zákon lidem možnost předat své mrtvé ostatky procesu známému jako přírodní organická redukce (NOR), pokud nechtějí být pohřbeni nebo zpopelněni.

„Tento proces spočívá v umístění těla do dlouhé ocelové nádoby na opakované použití spolu s dřevěnými štěpkami a květinami, aby se tělo provzdušnilo – což umožní mikrobům a bakteriím rozložit ostatky,“ uvádí Daily Mail. „O měsíc později se ostatky zcela rozloží a promění v půdu.“

Akt kremace údajně představuje 360 000 tun oxidu uhličitého ročně.

Kalifornská demokratická poslankyně Cristina Garcia, která je autorkou návrhu zákona, chválila NOR jako „ekologičtější“ postup, který lidem poskytne více možností pro jejich vytoužený pohřeb. Napsala:

Vzhledem k tomu, že klimatické změny a zvyšování hladiny moří jsou pro naše životní prostředí velmi reálnými hrozbami, jedná se o alternativní způsob konečné likvidace, který nepřispívá k emisím do naší atmosféry. Těším se, že budu pokračovat ve svém odkazu boje za čisté ovzduší tím, že své zmenšené ostatky použiji na výsadbu stromu.

Zdroj: breitbart.com