Zatím nikdo neví, jak se nám tu koronavirus objevil. Teorie těch nejšpičkovějších odborníků spekulují, jak o tom, že virus je příliš rafinovaně poskládaný z genomů několika jiných virů, na to aby mohl být přirozený, a musel tedy utéct z laboratoře, kde se asi vyvíjel lék na AIDS, až po to, že je vůbec příliš šikovný na to, aby ho mohli stvořit lidé.

I u přirozeného původu jsou tu spekulace o wuhanském tržiti s oblibou v médiích podporované obrázky místních obyvatel pochutnávajících si na pečených netopýrech. Ale nejoblíbenější v Západních médiích a mezi Západními proti-čínskými politiky je teorie o úniku z wuhanské laboratoře. Ti se také tváří tak, že se má vyšetřit, jak to ve Wuhanu vypuklo – buď na trhu, nebo v laborce – a rozšířilo se do světa a nezkoumat jiné možné zdroje, což je přístup zcela odporující normální metodice.

Přitom těsně po vypuknutí epidemie ve Wuhanu vypukly epidemie na jiných místech, ale s jinými kmeny viru, kdy je záhadou, jak by se mohly tak rychle přeměnit, např. íránská a italská mutace a několik mutací amerických, přičemž se ty viry po celé Číně vzájemně moc nelišily. Ale už loni v únoru tchajwanský virolog prozkoumal spoustu úplně odlišných kmenů od toho čínského z Pacifické oblasti, kdy ty italské a íránské nezkoumal, a načrtl pravděpodobné trasy jejich šíření, přičemž tchajwanský virus byl značně odlišný od toho z pevninské Číny a vyskytující se v té době jen v Austrálii a v USA. Také první Japonci se nenakazili od Číňanů, ale podle všeho si infekci přivezli z dovolené na Havaji, kdy k tomu zřejmě docházelo už měsíce před epidemií ve Wuhanu. V celé oblasti se tehdy vyskytovalo 5 variant viru, které se musely chvíli odlišně vyvíjet, a zatímco v různých zemích byla zpravidla jen jedna či dvě varianty, kdy v Číně jen dvě a v zeměpisných rozestupech, tak v USA bylo všech 5 jím zkoumaných variant.

Vysílal to v tchajwanské televizi a je možno si to prohlédnout na videu, kdy tam prezentoval mapu výskytu variant a jejich pravděpodobného šíření, přičemž mu vycházelo, že hlavním zdrojem jsou USA s jejich největší variabilitou kmenů.

V USA v té době zemřelo asi 14 000 lidí na „chřipku“ a 200 pacientům se rozpadly plíce jako při pulmonální fibróze, kterou ale neměli. Takže to spíše vypadá, že Wuhan si se svou laboratoří vysloužil pověst zdroje pandemie tou dobou už dost rozšířené po světě v mnoha kmenech proto, že ve zdejší laborce byli tak šikovní, že si všimli, že je to nový virus. Je tedy jasné, že původ by se měl hledat celosvětově a nejvíce v USA.

A i v USA to mohlo vzniknout v laborce, kdy právě zde je laboratoř, biologických zbraní, které konspirační teoretici připisují skoro všechny podivné epidemie od II. světové války a která má za sebou historii nespočtu hrůzných pokusů na lidech – Fort Detrick. Zde se roku 1951 rozběhl proslulý projekt řízení lidské mysli MK-ULTRA. Sem stáhli po II. světové válce řadu nacistických a japonských výzkumníků proslulých hrůznými pokusy na lidech, kteří překonávali i Dr. Mengeleho, jimž bylo umožněno vyhnout se soudu, aby místo toho pokračovali ve své práci zde. Odsud se řídí řada biologických laboratoří po celém světě, kolem kterých propukají občas divné epidemie. Zdejší výzkumníci stáli za projektem, vybudovat na Aljašce tunel pomocí jaderných explozí, který by jako „nechtěný“ vedlejší efekt vystavil zvýšené radioaktivitě místní domorodý kmen, z něhož by si jako „politováníhodnou vedlejší škodu“ udělali pokusné živočichy, jenže to jim odmítli udělat atomoví inženýři. Je to nejproslulejší laboratoř biologického válčení světa, a tak v případě teorie úniku viru z laboratoře, by bylo nejlogičtější začít ji prověřovat právě zde, zvlášť když USA jsou svým bohatstvím genetických variant této nemoci aj. okolnostmi nejpravděpodobnějším zdrojem vzniku této epidemie.

Konspirační teoretici vždy všechny divné epidemie antraxu atp. obvykle připisovali právě této laboratoři. Ač v tom občas mohla být nevinně, v některých případech asi měli pravdu. Každopádně pokud lidstvo chce najít původ viru, měly by se celosvětově prověřovat vzniky všech kmenů viru i s možností, že tu ten virus byl už delší dobu. Pokud přitom chce prověřit možnost úniku z laboratoře, měla by se zkoumat možnost úniku ze všech laboratoří na světě, které genetické experimenty s viry dělaly. Samozřejmě tedy i té laboratoře ve Wuhanu, přičemž jeden výzkum této možnosti WHO nedávno dělala a únik odsud jí připadá nepravděpodobný. Je však prapodivné, když se volá po zase další prověrce wuhanské laboratoře, aniž by se dělaly prověrky jinde, a zvláště pak v zemi, která je bohatstvím svých genetických variant od počátku epidemie asi nejpravděpodobnějším zdrojem prvotního vzniku, a zároveň je i domovem největšího počtu genetických laboratoří na světě. Zvláště když mezi těmi laboratořemi je i Fort Detrick, přičemž tato epidemie by byla asi první epidemií v historii tohoto vývojového pracoviště biologické zkázy, ze které by ji nepodezírali.

Není se tedy čemu divit, když nejdříve Američané čínského původu a v návaznosti pak Číňané samotní rozpoutali podpisovou kampaň, která má přes všechny kybernetické útoky a další překážky, co na ní zkoušeli, přes 15 milionů podpisů, kdy signatáři se dožadují prověřit jako možný zdroj epidemie právě nejproslulejší laboratoř biologických zbraní světa. A je velice bizarní, když se USA a různé kruhy, které se snaží udělat si z pověsti o úniku viru z wuhanské laboratoře ideologickou zbraň, pohoršují, že Čína odmítá vystavit svoji laboratoř zase dalšímu šetření, pokud USA neumožní revizi Fort Detrick jako možného zdroje úniku. Čeho se od takové revize obávají? Mají oni jediní právo vyhýbat se šetření o původu viru, přičemž zároveň mají právo takové šetření předepisovat jiným? Jestli nemají v USA obavy, že by se provalilo, že virus unikl odsud nebo že se nějaký zdejší pokus na lidech vymkl kontrole, tak jaké jiné nekalosti chtějí skrýt před světem, když se zde nesmí provádět mezinárodní šetření? Nic ušlechtilého je asi k zákazu takového šetření nevede.

Pokud se nerozeběhne celosvětové prováděné šetření šíření této nemoci s prověřováním jejího vzniku už před jejím zjištěním ve Wuhanu, tak je takový proces metodicky zcela nenormální a podezřele se podobá spíš politikářským švindlům než poctivé snaze dobrat se pravdy. Pokud se má prověřit možnost úniku z laboratoře, musí se prověřovat všechny laboratoře virové genetiky a ne jen Wuhan a zvláště pak laboratoře biologických zbraní jako Fort Detrick.

Je také divné, když USA pověřily vyšetřováním původu viru tajné služby. Ti špehové nejsou přeci kompetentní ke sledování virů, nýbrž ke sledování lidí. Samotný výzkum budou tedy dělat vědci a zpravodajci na to budou jenom dohlížet, aby všechno probíhalo pod pokličkou a nic se neprovalilo ven. Co asi chtějí skrývat?

Zdroj: cri.cn