Bývalý prezident Donald Trump 4. července prohlásil, že za jeho vlády by nikdy nedošlo k desetiletí vysoké inflaci, která sužuje americké domácnosti. (Foto: Flickr)

V příspěvku na sociální platformě Truth popřál Trump svým 3,4 milionu příznivců šťastný Den nezávislosti a zároveň odsoudil stav národa pod vedením prezidenta Joea Bidena.

„Vím, že to teď s naší zemí nevypadá dobře, v Evropě zuří nekontrolovatelná velká válka, je tu nejvyšší inflace, jakou pamatujeme, nejhorší půlroční start akciového trhu v historii, nejvyšší ceny energií VŮBEC,“ napsal Trump a vyjmenoval některé z klíčových strastí, které Američany postihují.

Bývalý prezident dodal, že „žádná z těchto hrozných událostí by se nestala“, kdyby byl stále v Oválné pracovně.

Ale „nebojte se“, dodal Trump, „uděláme AMERIKU ZASE VELKOU“, čímž opět naznačil, že by mohl usilovat o znovuzvolení.

Trump při několika příležitostech naznačoval možnou kandidaturu v roce 2024, ale nikdy v tomto smyslu neučinil žádné definitivní prohlášení.

„Nechci se ke kandidatuře vyjadřovat, ale myslím, že spousta lidí bude mým rozhodnutím velmi potěšena,“ řekl v dubnovém rozhovoru.

Jednou z věcí, která by mu mohla zabránit v kandidatuře, je, že se jeho zdravotní stav zhorší, i když rychle dodal, že se cítí dobře.

„Je srdcervoucí vidět zemi, která byla za Donalda Trumpa … energeticky nezávislá. Nebyli jsme závislí na jiných zemích, ať už na Saúdské Arábii, Rusku, Íránu nebo Venezuele či Mexiku, vyráběli jsme veškerou energii, kterou jsme potřebovali,“ řekl Moore.

„Teď máme prezidenta, který musí jít s kloboukem v ruce za Saúdy a prosit je, aby produkovali více ropy, je to ponižující, ohrožuje to americkou národní obranu, země pak vypadá slabě,“ dodal.

Zdroj: theepochtimes.com