Ruského prezidenta vždy doprovázejí nevlídní lidé v černých oblecích, kteří dnem i nocí chrání jeho život. Jakou výbavou disponuje Federální služba ochrany ústavních činitelů (FSO)?

Každý osobní strážce prezidentské ochranky je vyzbrojen 9mm pistolí SR-1M Serdjukova. Tato zbraň bez nábojů váží 995 g. Zásobník pojme 18 nábojnic. Počáteční rychlost kulky činí 420 metrů na vteřinu. Tato pistole dokáže z 50 metrů prostřelit neprůstřelnou vestu 1. a 2. třídy, ze 100 metrů prostřelí automobil.

Díky tomu, že tato pistole nemá žádné zbytečné výstupky, nezachytí se při vytahování za oblečení. SR-1M má automatickou pojistku nejen na zadní stráně rukojeti, ale i na spoušti, což šetří čas v boji.

Kromě toho několik členů ochranky vždy nosí černé kufry. Někteří se chybně domnívají, že je to jaderný kufřík, ale to je omyl. Tyto kufry se v potřebný okamžik mění na obranné štíty proti kulkám.

Nesmíme zapomenout na odstřelovače, kteří hlídají na střechách během prezidentovy návštěvy veřejných míst. V jejich výbavě je odstřelovací puška ORSIS T-5000. Konstrukce zbraně je vytvořena z nerezové ocele. Délka hlavně činí 698,5 mm, zásobník pojme 5 nebo 10 patron.