Po krachu krypto burzy FTX, která vydělala miliardu eur, se pravděpodobně ztratí obrovské částky z americké „pomoci“ pro Ukrajinu: Peníze byly investovány na burze, aby se zvýšila jejich hodnota – plán však nevyšel (Report24). Hospodářský mluvčí delegace AfD v Evropském parlamentu vznesl otázku, zda se tímto způsobem neztrácí také finanční pomoc EU. Evropská komise se k tomu samozřejmě raději nevyjadřuje. (Foto: Shutterstock)

Níže si můžete přečíst tiskovou zprávu poslance Evropského parlamentu Dr. Gunnara Becka (AfD):

Skandál FTX: Evropská komise se „nemůže vyjádřit“ k tomu, zda Selenskyj připravil EU o miliardy v kryptografických podvodech – nebo jen nechce?

Gunnar Beck, mluvčí pro hospodářskou politiku delegace AfD v Evropském parlamentu, se po neúspěchu amerického kryptografického podvodu FTX obrátil na Evropskou komisi s dotazem, zda se finanční pomoc EU pro Ukrajinu neztratila v důsledku tohoto podvodu:

„Minulý měsíc se EU rozhodla poskytnout Ukrajině v roce 2023 finanční pomoc ve výši 18 miliard eur. Tato částka doplňuje půjčky ve výši 9 miliard eur, které EU Kyjevu již poskytla v roce 2022. Zároveň existují důkazy, že ukrajinská vláda v důsledku krachu FTX přišla až o 100 miliard eur pomoci určené ukrajinskému lidu a armádě.

Zeptal jsem se Komise, zda se chce případem zabývat. Odmítli se však k tomu vyjádřit s tím, že nemají žádné informace o tom, zda se v FTX ztratily peníze z pomoci EU. Jednoduše řečeno: Komise nepopírá, že mohlo dojít ke ztrátě finančních prostředků ve velkém rozsahu nebo dokonce ke skutečné ztrátě.“

AfD vyzývá Evropskou komisi, aby případ FTX prošetřila a zveřejnila všechny relevantní informace. EU by také měla přezkoumat nařízení MiCA, které upravuje kryptoaktivy, aby zajistila, že příjemci podpory EU nebudou tyto peníze investovat do společností mimo EU, které nesplňují pravidla EU o ochraně spotřebitele a transparentnosti aktiv.

Zdroj: eport24.news