Dvakrát tolik Američanů si myslí, že jsou to média mainstreamu, co pro tuto zemi představuje nejzávažnější problém, v porovnání s těmi, co za ten problém považují Rusko, zjistil průzkum Gallupu, čímž poukázal, že ta konspirační teorie o ruském spiknutí protlačovaná médii propadla na celé čáře a masy nijak nepřesvědčila.

Ta mediální hysterie o fantomovém Trumpo-ruském spojení předcházela už Trumpovu inauguraci, je s ní ale jeden velký problém: Američané jako celek prostě tuhle povídačku nebaští. Jen jeden z 200 lidí si myslí, že Rusko je tím nejzávažnějším problémem, se kterým se Spojené státy potýkají, zjišťuje průzkum Gallupa.

Když si ale na pár hodin naladíte CNN nebo MSNBC, tak nabudete úplně odlišný dojem. Kanály mainstreamu kují ruské konspirace se své perspektivy skoro donekonečna, avšak voliče to prostě otravuje a svou pozornost zaměřují na jiné věci.

Míra obliby CNN se už propadla podlahou, a jestli se jich vedení diví proč, tak by měli tomu poslednímu Gallupovu průzkumu věnovat pozornost.

Tato výzkumná organizace se dotazovala rozsáhlého vzorku Američanů, co si myslí, že je „ten nejzávažnější problém“, se kterým se dnešní Amerika potýká. K zármutku Demokratické strany a jejich propagandistického útvaru, jsou to média mainstreamu a výsledky jsou k Donaldu Trumpovi přívětivé – zatímco ta otřesná konspirační teorie o ruském strašákovi dopadla strašně.

Western Journal hlásí: 

Od června 2018 většina občanů už jako ty nejzávažnější problémy, s nimiž se země potýká, jmenuje nikoliv už ekonomické záležitosti. Mezi nimiž se na nejvyšší místo řadí „nespokojenost s vládou“, zatímco „imigrace/ilegální cizinci“ jsou až na druhém místě.

Oba tyto problém pro Trumpa a konzervativce potenciálně dobře bodují před volbami v roce 2018 a 2020.

A ta povídačka o Rusku? Ta už se sotva vejde do tohoto seznamu. Méně než 0,5 procenta respondentů Gallupova průzkumu jmenovalo „situaci s Ruskem“ jakou svoji vrcholnou obavu. Ohromujících 32 problémů v řadě jako nezaměstnanost a zločinnost se do seznamu zdrojů obav zařadilo před Rusko.

Ještě by se teď mělo poznamenat, že k té nedávné schůzce mezi Trumpem a Putinem došlo až poté, co byly tyto výsledku Gallupova průzkumu posbírány. Kdyby summit v Helsinkách nějak obavy z Ruska ovlivnil, tak by se to mělo odrazit v průzkumu příští měsíc.

Když je to takto řečeno, je na tom vidět, jak Američané na ruský problém v posledních sedmi měsících pohlíželi, a odhaluje to, že byli k té povídačce médií – až hysterii médií – ohledně této záležitosti převážně apatičtí.

Zdroj: wire.com