Ingrid z Francie byla v Rusku v rámci studentského výměnného programu. V Rusku bydlela a studovala asi rok a některé ze zvyků Rusů Francouzku velmi překvapily.

V první řadě jde o hygienu.

„To, jak Rusové dbají o svoji osobní hygienu, se mi zpočátku zdálo nereálné. Ale postupem času jsem si zvykla a teď tomu také věnuji více pozornosti. V tomhle mě určitě Rusko změnilo. Když vidíš krásné a upravené ruské ženy, nechceš zůstávat pozadu."

Také uvedla, že se jí zpočátku zdálo divoké a divné to, že se ruské dívky sprchují dvakrát denně.

Týká se to i dalších vodních procedur. Rusové se třeba myjí pod tekoucí vodou, kdežto většina Evropanů je donucená si napustit dřez a mýt se takovým způsobem.

Ingrid se domnívá, že Rusky jsou mnohem čistotnější než Francouzky a není to spojeno jen s tím, že si Evropané zvykli šetřit vodu, ale mohou za to i národní tradice Ruska.

Také Francouzku překvapilo, že na ulicích je hodně krásně oblečených žen, které mají upravený zevnějšek. Pro většinu Rusek je naprosto nepřípustné, že by z domu vyšly se špinavými vlasy.

Navíc se jí zdálo neobvyklé, že ruské ženy používají dost kosmetiky i ve všední dny, nedovolí si jít ven nenalíčené a nepřitažlivé.