Fox News Group zrušila show moderátora Fox Business Lou Dobbse, malé pobočky Fox News, která byla jedním z nejsilnějších příznivců bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. (Foto: Youtube)

Rozhodnutí přichází den poté, co Fox News a Lou Dobbs byli žalováni za pomluvu počítačové společností Smartmatic, která od nich požadovala 2,7 miliardy dolarů za zveřejňování konspiračních teorií, které firmu nesprávně obviňují.

„Fox News Media pravidelně studuje změny sledovanosti a plánuje zavést nové formáty přizpůsobené tomuto povolebnímu období, zejména ve Fox Business,“  řekla mluvčí Fox News,  „zrušení je jednou z těchto změn,“   a dodala,  „nový program  v tomto čase (17:00 – 18:00) bude brzy oznámen“.

Program Lou Dobbse měla nejlepší sledovanost na kanálu, průměrně každou noc přes 300.000 diváků. 75letý Lou Dobbs nepřetržitě vystupuje téměř čtyři desetiletí na zpravodajských kanálech, včetně deseti let své show „Lou Dobbs Tonight“.

Po prezidentských volbách moderátor neúnavně předával obvinění z masivních podvodů pocházejících z tábora Trump, evokujících „korupci“ a „nesrovnalosti“, které žádný hmatatelný prvek nemohl podpořit.

Lou Dobbs zejména zval toho, kdo byl po určitou dobu součástí právního týmu Donalda Trumpa, právníka Sidneyho Powella, který na TV kanále představil svou teorii, která nikdy nebyla prokázána, mezinárodního spiknutí s cílem zbavit prezidenta možného znovuzvolení.

„Lou Dobbs je skvělý,“  reagoval Donald Trump na zprávu, kterou přijalo několik jeho příbuzných na sociálních sítích i v amerických médiích.  „Nikdo nemiluje Ameriku tak moc jako Lou.“   Bývalý prezident naznačil, že se bude velmi zajímat o další působení moderátora.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu  a  GAB .

Zdroj: pz.cz, figaro.fr