Švédská internetová služba Flightradar24 informovala o tom, že byla přerušena komunikace s Boeingem 737-500 indonéské společnosti Sriwijaya Air. Uvádí se, že se jednalo o let z Jakarty do Pontianaku v Indonésii, na jehož palubě se nacházelo 59 cestujících. Nejnovější informace uvádí, že byly v moři nalezeny trosky letadla. (Foto: Twitter)

Služba  Flightradar24, která zobrazuje informace o sledování letu komerčních letadel v reálném čase na mapě, o této události informovala na svém Twitteru.

„Signál ADS-B z letu SJ182 byl ztracen v 07.40.27 hod UTC (08.40 hod SEČ, pozn. red.),“ uvádí se ve zprávě.

Nejnovější informace hovoří o tom, že letadlo za méně než minutu ztratilo více než deset tisíc stop (asi 3 kilometry) nadmořské výšky. Stalo se tak čtyři minuty po vzlétnutí z Jakarty

Na twitterovém účtu Flightradar24 se ještě uvádí, že v současné chvíli stahují a zpracovávají podrobná data ADS-B o letu číslo SJ182, které budou zveřejňovat v následujících hodinách.

Tamní deník Republika uvádí, že se na palubě letadla nacházelo  59 cestujících, včetně pěti dětí a batolete. Letadlo mělo vzlétnout z mezinárodního a pro region významného letiště Soekarno-Hatta v Jakartě na ostrově Jáva. Mířilo do Pontianaku, což je hlavní město provincie Západní Kalimantan na ostrově Borneo.

Mluvčí ministerstva dopravy Adita Irawatiová prohlásila, že se letadlo s řídicí věží naposledy spojilo ve 14.40 hod hodin místního času (08.00 hod SEČ). Úřady okamžitě začaly pátrací akci.

​Podle zpravodajské agentury Sin-chua také indonéské úřady potvrdily, že letadlo zmizelo z radarů. Potvrdila se i informace, že na palubě byly desítky lidí.