Rusko zveřejnilo dokumenty, které ukazují, že Ukrajina údajně měla pracovat na biologických zbraních v blízkosti ruských hranic. (Foto: Youtube)

Vzhledem ke všem dezinformacím ze strany Ruska a Ukrajiny, které od začátku ruské invaze přicházejí z obou stran, je těžké rozeznat, co je skutečné a co falešné.

Minulý týden se objevily zvěsti, že biologické laboratoře a testovací místa na Ukrajině jsou spojeny se Spojenými státy.

Bulletin vydaný v únoru tvrdil, že tyto zprávy jsou falešné a jedná se o ruskou dezinformaci.

Jeden z dokumentů ukazuje seznam mikrobů testovaných v laboratoři.

Přinejmenším na jednom z dokumentů je razítko RIA Novosti – RIA Novosti je ruský zpravodajský web:

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že na Ukrajině byly nalezeny laboratoře na výrobu chemických zbraní, které „financovalo ministerstvo obrany USA“:

Na internetu se objevily dokumenty americké ambasády o biologických laboratořích na Ukrajině.

Dokumenty byly později smazány, ale jsou stále dostupné na WayBack Machine.

Velvyslanectví USA odstranilo všechny své dokumenty o ukrajinských laboratořích pro výrobu biologických zbraní z webových stránek. ZDE

Z webových stránek velvyslanectví odstranili všechny soubory PDF. ZDE

Dobrá zpráva je, že jsou stále archivovány:

Dokument z roku 2018,

Investigativní dokumentární film z roku 2018: Biolaboratoře Pentagonu

Velvyslanectví USA v Tbilisi bylo zapojeno do obchodování se zmraženou lidskou krví a patogeny jako diplomatickým nákladem pro tajný vojenský program. Interní dokumenty, které gruzínští zasvěcenci poskytli bulharské novinářce Dilyaně Gaytandzhievové, usvědčují americké vědce z toho, že se pod diplomatickým krytím podílejí na přepravě a experimentech s patogeny.

Podle těchto dokumentů byli vědci Pentagonu vysláni do Gruzínské republiky a získali diplomatickou imunitu, aby v Lugarském centru – biolaboratoři Pentagonu v gruzínském hlavním městě Tbilisi – prováděli výzkum smrtelných nemocí a kousavého hmyzu.

Toto vojenské zařízení je jen jednou z mnoha biolaboratoří Pentagonu v 25 zemích světa.

Tento investigativní dokument původně odvysílala televize Al Mayadeen.

Popisek u videodokumentu

Zdroj: gatewaypoundit.com