Stránky amerického prezidenta Donalda Trump na sociálních sítích Facebook a Instagram jsou opět přístupné. Dříve byl šéf Bílého domu zablokován na většině sociálních sítí. (Foto: Pixabay)

Obě sociální sítě patří společnosti Facebook. Její vedení se rozhodlo zablokovat stránky Trumpa kvůli tomu, že údajně podněcoval násilí, ke kterému došlo dne 6. ledna v budově Kapitolu ve Washingtonu. Z Trumpova účtu na Facebooku administrátoři odstranili statusy, které považovali za nevhodné.

Ačkoli byly Trumpovy profily na Facebooku a Instragramu zpřístupněny, žádné nové statusy na nich zatím zveřejněny nejsou. Není proto jasné, zda má Trump ke svým účtům přístup. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg dříve uváděl, že Trump bude mít zablokovaný účet, dokud nenastoupí do úřadu zvolený prezident Joe Biden.

„Věříme, že rizika spojená s umožněním prezidentovi pokračovat ve využívání naší služby jsou prostě příliš velká,“ prohlásil Zuckerberg.

Trumpův profil na Twitteru je stále zablokován. Ve svém prohlášení společnost dříve uvedla, že Trumpův účet byl zablokován natrvalo. Trumpa zablokovala i další sociální média jako například Snapchat, Reddit či Twitch.

V této souvislosti Trumpův tým posuzuje možnost vytvoření vlastní platformy, která by umožnila Trumpovi opět napřímo promlouvat ke svým stoupencům.

„Nás neumlčíte!“ vzkázal v reakci na blokaci Donald Trump prostřednictvím své administrativy.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu a   GAB.