Podezřelý terorista islámského státu, který hledal azyl v Evropě, údajně obdržel předplacenou debetní kartu určenou pro uprchlíky z Evropské unie. Incident odráží nebezpečné nové období pro Evropu, řekl analytik RT. (Foto: Youtube)

Maďarští policisté pro boj proti terorismu minulý týden zadrželi syrského občana v Budapešti, který byl označen za vysoce postaveného člena islámského státu.

Podezřelý terorista, který vystupoval jako uprchlík, údajně obdržel předplacenou debetní kartu z EU po svém příjezdu do Evropy – jeden ze 64 000 jednotlivců, kteří obdrželi karty placené daňovými poplatníky.

Zatímco EU trvá na tom, že se používá přísný screeningový proces, aby se zajistilo, že se eurobankovky dostanou ke správným lidem, maďarská vláda argumentovala tím, že náhodné objevy upozorňují na vážné bezpečnostní hrozby, jimž Evropa čelí, neboť džihádisté prchající ze Středního východu hledají útočiště v zahraničí.

Philip Ingram, bývalý britský vojenský zpravodajský důstojník, souhlasil, když řekl RT, že Evropa musí být ostražitější, protože islámští militanti utíkají ze Sýrie a Iráku.