Jen pár dní po velkém prohlášení se manželka prince Harryho Megan Markleová vrátila za svým synem do Kanady. Informoval o tom 10. ledna britský deník The Sun. (Foto: Wikimedia)

Dříve mladá rodina strávila v Kanadě šest týdnů, pak se vrátila do Velké Británie, kde Meghan zůstala pouze tři dny. Jejich syn Archie v té době byl v Kanadě se svou chůvou a Meghanovou přítelkyní. Uvádí se, že rodiče nevzali dědice do Spojeného království, aby mu neublížili změnou časových pásem.

O tom, že Meghan se chystá být v Kanadě v nejbližší době, potvrdila mluvčí 38leté vévodkyně.

Podle portálu zůstal princ Harry ve Velké Británii kvůli ragbyovému světovému poháru, který začíná příští týden. Daily Mail však poznamenává, že může opustit Spojené království po své manželce, ale tato informace není potvrzena.

8. ledna manželé na Instagramu oznámili, že se chtějí vzdát odpovědnosti vyšších členů královské rodiny a získat finanční nezávislost na Buckinghamském paláci. Mají v úmyslu vytvořit vlastní charitativní organizaci a také plánují žít nejen ve Velké Británii, ale také v Severní Americe.

Královna Velké Británie Alžběta II. podle médií byla velmi zklamaná, že se Harry a Megan rozhodli rezignovat z královské rodiny, aniž by o tom diskutovali s Buckinghamským palácem.

9. ledna byly z výstavy královské rodiny muzea Madame Tussauds odstraněny voskové figuríny prince Harryho a bývalé herečky Meghan Markleové.

Na konci srpna 2019 královna Alžběta II vyhlásila nový zákaz pro Meghan Markleovou. Královna zakázala manželce jejího vnuka, aby ji navštěvovala v děravých džínách. Podle zdroje z královských kruhů tento zákaz souvisí s brzkou návštěvou prince Harryho a jeho manželky na zámku Balmoral, kde v těchto dnech královna bydlí.

„Královna nemá ráda denim, proto má zevnějšek chlapce z USA a děravé džíny zůstat ve vile Frogmore spolu s botami na klínku, které Její Veličenstvo z duše nenávidí,“ řekl zdroj.

Meghan Markleová znovu porušila protokol v červenci, když se objevila na tenisovém turnaji ve Wimbledonu v džínách. Choť prince Harryho seděla v soukromé části kurtu, pro jejíž hosty platí speciální dress code. Vévodkyně to ale ignorovala – měla na sobě modré úzké džíny. Pořadatelé turnaje chování Markleové zkritizovali a nazvali ji noční můrou.

Zdroj:  dailymail.co.uk