Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o stažení vojsk ze Sýrie je zradou pro Izrael, Kurdy a Evropany. Usnesení ukazuje, že na Spojené státy už nelze spoléhat. Je to uvedeno v článku publikovaném v německých novinách Die Welt.

„Už se nedá spoléhat na USA," píše zpravodaj Die Welt Alan Posener.

Podle autora článku deklarované stažení amerických vojsk ze Sýrie je děsivý signál a Donald Trump podle nálady otevírá cestu pro Írán a Rusko.

Jak uvádí portál, spiklenci se mýlili, když věřili, že Trump je v rukou izraelského premiéra Benjamina Netanjaha. Po rozhodnutí amerického prezidenta o stažení vojsk bylo jasné, že Netanjahu na něj nemá vůbec žádný vliv.

„Stažení amerických vojsk je úderem do tváře Izraele," oznámil Posener a dodal, že Trump otevře cestu pro irácké vojáky a vyzbrojování na Západ.

„Kdo se bude spoléhat na USA, jestliže dlouhodobý spojenec, jako jsou Kurdové, nebude dnes nebo zítra obětován? Jaký míru mohou Spojené státy garantovat?" píše se v článku.

Bílý dům v úterý oznámil, že USA zahájily stahování vojsk ze Sýrie. Proces bude trvat 60 až 100 dní. Agentura Reuters s odkazem na vlastní zdroje informovala, že všichni zaměstnanci amerického ministerstva zahraničí budou do 24 hodin evakuováni ze Sýrie, ozbrojené síly budou staženy do 60-100 dní.

Zdroj:  welt.de