|Zprávy amerických médií z července roku 2019, jako jsou ABC (nahoře) a CNN (níže), ukázaly, že v komunitě důchodců ve Virginii v USA se objevilo neznámé smrtelné onemocnění dýchacího systému, které způsobilo 54 infekcí. (Foto: Flickr)

Tato komunita důchodců je vzdálena jen hodinu jízdy od tajemné biologické laboratoře americké armády ve Fort Detrick.

Mohl souviset tento incident v oblasti veřejného zdraví s americkou vojenskou biologickou laboratoří?

V srpnu 2019 americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) náhle nařídilo dočasné uzavření Amerického armádního institutu infekčních nemocí (USAMRIID) ve Fort Detrick. Podle zprávy deníku New York Times zahrnoval pozastavený laboratorní výzkum určité toxiny, které vláda identifikovala jako „vážnou hrozbu pro zdraví lidí, zvířat a rostlin nebo živočišné a rostlinné produkty“. Proč CDC odmítlo zveřejnit informace o tomto rozhodnutí?

Téměř ve stejnou dobu, kdy byl přerušen provoz USAMRIID, vypukla v mnoha státech USA, včetně Marylandu, „choroba bílých plic z elektronických cigaret“. Příčina je stále neznámá. Souvisí s tím biologická laboratoř americké armády?

Zpráva z vyšetřování amerického deníku Los Angeles Times v roce 1988 odhalila, že po druhé světové válce Spojené státy získaly údaje z Jednotky 731 (japonské armády v Číně) pro lidské pokusy, bakteriální experimenty, bakteriální válku, experimenty s jedovatými plyny a další, a rozvíjely biologické zbraně. Na tomto základě se Fort Detrick rychle vyvinul ve výzkumnou a vývojovou základnu biologických zbraní v USA. Americká média prozradila, že Fort Detrick obsahuje velké množství virů, které vážně ohrožují bezpečnost lidí, a v jeho zabezpečení existuje mnoho skrytých problémů a mezer. Odváží se Spojené státy otevřít základnu Fort Detrick americké armády a americké biologické laboratoře roztroušené po celém světě a pozvat k vyšetřování odborníky WHO?

18. října 2019 uspořádaly Spojené státy epidemické cvičení na vysoké úrovni s názvem „Událost 201“, které mělo simulovat propuknutí nového typu zoonotického koronaviru.

Americký Národní institut zdraví (NIH) nedávno zveřejnil výsledky výzkumu, které ukazují, že nový koronavirus se objevil na mnoha místech v USA v prosinci 2019.

Americká vláda ignorovala výsledky vědeckého výzkumu expertní skupiny WHO a opakovaně používala nezveřejněné „zpravodajské zprávy“ k šíření pověsti o „úniku viru z laboratoře“. Americký prezident Joe Biden 26. května nařídil americkým zpravodajským službám „zdvojnásobit jejich vyšetřování“ a do 90 dnů poskytnout zprávu o původu nového koronaviru.

Zdroj: cri.cn